A tým

6. kolo - 26. 9. 2009
    Poslední minuta tentokrát body vzala

SK Nusle - Lipence 2:1 (0:1)

Po domácí remíze s Košířemi, kdy Tomáš Poul v poslední minutě zachránil aspoň bod, se v Nuslích znovu rozhodovalo v poslední minutě. Tentokrát ale v náš neprospěch.

Lipenecké áčko jelo v sobotu dopoledne do Nuslí s vědomím, že zápas nebude vůbec jednoduchý - soupeř měl totiž stejnou zápasovou bilanci a okupoval, až na skóre, stejné místo v tabulce. Kdyby zápas skončil po devadesáti minutách, odvezli bychom si cenný bod. Po nastavení ale nemáme bod ani jeden a místo slibně vypadajícího zisku nám zbyly jen oči pro pláč.

Trestuhodně nevyužité šance, velmi nedůstojný výkon hlavního sudího a místy až vlažný přístup lipeneckých hráčů - to vše mělo za následek tvrdý pozápasový pád do smutné reality. Ani Mázdra, posléze ani Císařovký a ani Scheib nedokázali využít stoprocentní šance navzdory tomu, že stáli osamoceni před domácím gólmanem. Trenéři na lavičce doslova soptili.

Uklidnění jim přinesla až nádherná akce přes celé hřiště na samotném konci prvního poločasu. Poul vykopl míč na hranici soupeřovy šestnáctky, tam ho získal Mázdra. Proti všem předpokladům přihlížejících nevystřelil z první, ale zatáhl balón k pravé straně. Odtud nádherně nacentroval přes okounějící obránce a brankáře na nikým nehlídaného Mildu Witbergera. Ten se bez jakýchkoli potíží prosadil hlavou - 0:1.

Rozhodčí odpískal půli a všichni si přáli, aby už byl konec. Takovýto výsledek z protivníkova hřiště - to by byl sen. Taktovku zápasu jsme ale ve druhém dějství pozvolna předávali Nuslím a ty naší blahosklonnosti bezezbytku využily.

Poprvé se Lipenečtí opařili při jednom z centrů z pravé strany. Na balón naskakoval chumel několika hráčů, jeden z domácích se trefil. Poul stačil ránu hlavou jen zpomalit a než se stačil kdokoli vrátit na brankovou čáru, aby gólu zabránil, bylo pozdě - 1:1.

V této chvíli by byl i bod vcelku dobrou satisfakcí, ale do úplného závěru chybělo ještě několik minut. Nákopávané pobídky útočníků ani hra po zemi na domácí obranu ne a ne zabrat, a my tak odevzdávali míč rozjetému soupeři.

Do konce zbývalo jen několik desítek sekund, když soupeř opařil lipencké borce podruhé. Protiútok po naší levé straně zastavil Kovalčík zbytečným faulem. Následnou standardní situací nám byl dvojnásobně zlomen vaz - nejen, že jsme inkasovali, ale rozhodčí k tomu všemu ještě neviděl dva po sobě jdoucí fauly na brankáře Poula. Nejdříve byl přistrčen při chytání centru, takže jej stačil jen vyrazit nad sebe a poté byl faulován při gólové hlavičce jedním z útočníků - 2:1 a konec - katastrofa!

Hlavní sudí otáčel naše auty i přes signalizaci pomezního, byl naprosto slepý, pokud šlo o zákroky na naše hráče - ti pak nedokázali zakrývat své rozhořčení. Takhle vražený nůž do zad bychom čekali v nižších třídách, na takovéto úrovni už ne.

Šance byly sice na obou stranách, ale zápas nebyl ani minutu v režii jediného týmu. Škoda jen, že jsme lépe nevyužili první polovinu - vše by teď mohlo vypadat jinak. Nutno říci, že osud zápasu nebyl díky sudímu jen v našich rukou.

Sestava: Poul - Macků (75. Stauch), Chroustovský, Halgaš (C), Melich (85. Kovalčík) - Cikrt, Císařovský T., Scheib, Týč - Mázdra (60. Barva), Witberger
    Branka: Witberger