• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  A tým

  Memoriál Antonína Houdka - 11. 8. 2007
  Turnaj vyhrály Borotice, béčko třetí, áčko až páté


  VÍTĚZOVÉ S POHÁREM. Zástupci Borotic pózují s pohárem a cenami za vítězství v Memoriálu Antonína Houdka 2007. Vpravo předseda Sokola Lipence Jiří Pavlíček, který ceny předával - více fotografií zde

  Memoriál Antonína Houdka 2007 se do historie lipeneckého fotbalu opět zapíše jako nepříliš vydařený. Áčko si dělalo čáku na celkové vítězství, ale vůbec nepostoupilo do semifinále. Béčko sice dosáhlo na "bednu", ale to byla jen slabá záplata na neúspěch prvního mužstva.

  Boje ve skupinách
  Turnaj začal zápasem Lipence B - Vrané a dlouho byl stav vyrovnaný. Až chvíli před poločasem z levého křídla centroval útočník Vraného, brankář Pavel Novák se vracel do branky, zakopl a lehoučký centr zaletěl až do sítě. Ještě před přestávkou ale Pavel svou chybu odčinil a chytil dvě gólové střely soupeře. Ve druhém poločase udělal hned v úvodu starý pardál Kábele chybu ve středu pole a po několikéré snaze obrany odkopnout míč nakonec Vraňáci stejně míč dotlačili do branky. Pak jsme dostali šanci snížit z penalty, ale Honza "Pešek" Šindelář snad poprvé v životě netrefil branku. Vrané pak přidalo ještě jeden gól a bylo hotovo.

  Ještě horší start do turnaje měl A tým. Inkasoval hned v první minutě utkání s Boroticemi. A do poločasu dostal ještě jeden gól, když brankář Michal Vrba nezasáhl centr z pravého křídla a útočník hostí byl najednou sám před prázdnou brankou. To náš útok se tak lehce neprosazoval. Naopak chyběla podpora obrany a zálohy, spousta přihrávek skončila na kopačkách soupeře nebo v autu. Naši hráči také byli nedůrazní. Dokumentovala to situace před třetím gólem. Pravé křídlo po rychlém protiútoku nacentrovalo před branku, střední útočník z voleje pálil, Michal Vrba bravurně nohou vyrazil míč nad sebe, ale borotický útočník doběhl a mezi třemi (!) našimi hráči dorazil míč do sítě.

  Druhé zápasy se oběma lipeneckým týmům výsledkově vydařily. Béčko porazilo Běštín 2:1, když branky vstřelili srbský útočník Radovan a Martin Barva. Běštín snížil v poslední minutě z penalty. Áčko vyhrálo nad Radošovicemi 2:0, ale oba góly vstřelilo po doklepnutích po standardních situacích. Ze hry branku nedalo.

  Boje o umístění
  A nakonec se ukázalo, že dva vstřelené góly byly málo. V posledním zápase této skupiny totiž nečekaně Radošovice porazily favorizované Borotice 2:0 a všechny týmy měly jedno vítězství a jednu porážku. Rozhodovalo skóre a to mělo naše áčko nejhorší. Zůstalo tak na třetím místě ve skupině a čekal je pouze souboj o 5. místo. Ale protože Běštín, který ve druhé skupině nezískal ani bod a také skončil třetí, měl naprosto zdecimované mužstvo, šlo se místo zápasu rovnou na penalty. Naštěstí aspoň ty jsme vyhráli, když rozhodující proměnil Michal Vrba, a skončili na pátém místě.

  Béčko narazilo v semifinále na silné Borotice a v obrovských kalužích po průtrži mračen nemělo na vítězství sílu. Hosté byli po celý zápas lepší a vyhráli 3:0.

  Ve druhém semifinále hrálo Vrané v tom největším dešti proti Radošovicím. Branka nepadla a rozhodovalo se při střelách ze značky pokutového kopu. Radošovice jednou zaváhaly a otevřely Vranému cestu do boje o obhajobu loňského vítězství.

  V utkání o 3. místo mělo lipenecké béčko po celý zápas s Radošovicemi, za které nastoupili i tři lipenečtí dorostenci (Vodrážka, Dubský a Jetmar - a hráli dobře), navrch, ale nedokázalo to vyjádřit gólově. Nakonec si hosté dali po rohu vlastní gól a darovali tak béčku pohár za třetí místo.

  Vyrovnané finále dvou nejlepších týmů Vraného a Borotic se odehrálo zase bez gólů. Opět tedy muselo dojít až na penalty. Ty byly dramatické jako nedávno na Strahově při utkání Slavie se Žilinou. Také se rozhodlo až v šesté sérii a tím šťastnějším byly tentokrát Borotice a po šesti letech se znovu zapíšou mezi vítěze na putovní pohár Memoriálu Antonína Houdka.

  Nejlepším střelcem se stal Roman Řechka z Borotic, který vstřelil pět gólů. Nejužitečnějším mužem turnaje byl direktoriátem turnaje vyhlášen rozhodčí Karel Popper. Nejenže pískal za sluníčka i v průtrži mračen takřka bez přestávky, ale když ráno přijel časně, ještě pomáhal stavět stany a organizovat turnaj.

  Výsledky
  Skupina A
  Lipence B - Vrané 0:3, Běštín - Lipence B 1:2, Běštín - Vrané 0:4
  Pořadí: 1. Vrané 7:0 6 bodů, 2. Lipence B 2:4 3 body, 3. Běštín 1:6 0 bodů

  Skupina B
  Lipence A - Borotice 0:3, Radošovice - Lipence A 0:2, Borotice - Radošovice 0:2
  Pořadí: 1. Borotice 3:2 3 body, 2. Radošovice 2:2, 3 body, 3. Lipence A 2:3 3 body

  O 5. místo
  Lipence A - Běštín 4:3 na penalty

  Semifinále
  Vrané - Radošovice 0:0, na penalty 4:3
  Lipence B - Borotice 0:3

  O 3. místo
  Lipence B - Radošovice 1:0

  Finále
  Borotice - Vrané 0:0, na penalty 5:4
  fotogalerie zde
  videogalerie zde
  o loňském ročníku čtěte zde
  (jkl)