• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  A tým - II. třída, oddělení C

  Áčko vypráskalo Advokát a odčinilo bídu z Modřan

  15. kolo 15.4.2005
  Sokol Lipence - Advokát Praha 6:0 (2:0)

  Áčko si vzalo k srdci, že jsou Velikonoce, obrazně řečeno vzalo do ruky pomlázku a vypráskalo s ní mužstvo Advokátu. Částečně tak odčinilo bídu z minulého zápasu, kdy prohrálo na hřišti posledních Modřan.

  Zápas ovšem nebyl od začátku tak jednoznačný. Naši hráči tápali, záloha nefungovala dobře, přihrávala nepřesně a ztrácela míče. Vysvobození přinesl až Martin "Čína" Činovec, který se napřáhl z 35 metrů a překvapil hostujícího brankáře (i diváky u klandru) táhlou ranou do horního růžku.

  Náš tým ožil a dostával se před branku Advokátu častěji. Dušan Dedera však své dvě šance nedokázal proměnit. Uspěl až napotřetí, kdy ho do pěkné uličky poslal Zdeněk Hejduk. Dušan v sólu místo kličky volil střelu a propálil brankáře mezi nohama.

  Na druhé straně se vyznamenal Pavel Novák, který se vznesl i se svými sto kily a trestňák soupeře vytáhl ze šibenice.

  Do druhé půle nastoupil s obandážovaným kolenem Pavel Přibyl a vnesl do útočné hry myšlenku a řád. Hned po chvíli vybídl ke sprintu ke svatyni hostí novopečeného ženáče Vítka Mázdru a ten svou páteční svatbu oslavil gólem.

  Dalším obloučkem za obranu uvolnil střídajícího Kábeleho a ten před brankou předložil míč Dederovi - 4:0. Pátá branka byla jak z fotbalové učebnice. Pavel Bernklau vyslal na půlce po křídle "Tašku" Kábeleho, ten utekl svým pronásledovatelům, naservíroval před branku Pavlovi Přibylovi a ten bez přípravy pálil pod břevno. Šestý gól přidal Dušan Dedera, kterého za obránce vysunul opět Pavel Přibyl. Dušan tak zaznamenal hat-trick a "odpracoval" si tak penaltu, kterou před dvěma týdny neproměnil. Posunul se tak v tabulce střelců na dělené 5. místo, v čele je Pavel Přibyl - celá tabulka zde.

  Za zmínku stojí ještě neoficiální soutěž o nejstaršího hráče. Když Lipaňáci nasadili do hry Jardu "Tašku" Kábeleho, kterému bude za měsíc čtyřicet, mysleli si, že mají vyhráno. Ale ouha, proti jednomu ze soupeřů je to vlastně bažant. Hráč Advokátu je ročník narození 1946, takže letos oslavil už šedesátiny! Klobouk dolů!

  Branky: Dedera 3, Činovec, Mázdra, Přibyl
  Sestava: Novák (C) - Pavel Bernklau, Rulík, Činovec, Barva (60. Kábele) - Stauch, Hejduk, Holub, Petr Bernklau (46. Přibyl) - Mázdra, Dedera
  (jkl)