• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceúčelové hřiště *NOVÉ
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Staronové posily se těší na Chytrý klandr (21. 7. 2021)  Vojta Doubek, David Čech a Martin Halgaš, staronové posily

  Před deseti dvanácti roky v Lipencích s fotbalem začínali, pod vedením trenéra Jiřího Pospíšila vykopali svou soutěž v přípravce a v mladších žácích a pak se odešli ještě zlepšovat do Povltavské fotbalové akademie. Letos v létě se na "rodný trávník" vrátili. David Čech (dále DČ - 18 let), Vojta Doubek (VD - 19 let) a Martin Halgaš (MH - 17 let) v unikátním trojrozhovoru pro klubový web.

  Kluci, v Lipencích jste s fotbalem začínali a teď se sem po letech vracíte. Jak se těšíte? Na co nejvíc?
  DČ: Já osobně se těším hodně, nejvíce na to, až si budu moct zahrát na hřišti právě s hráči, kterým jsem jako malý podával balóny při rozcvičce a na celkovou atmosféru Chytrého klandru.
  VD: Těším se opravdu hodně. S fotbalem jsem tady začínal a vlastně se všemi se tady dobře známe. Do takového prostředí se člověk rád vrací.
  MH: Určitě se těším moc a nejvíc na to až si zahraji mistrák s chlapama, na který jsem se chodil o víkendech koukat.

  V žákovském věku jste ještě proslavený Chytrý klandr plný fanoušků na hřišti nezažili. Myslíte, že vás fanoušci dokážou vyburcovat k lepším výkonům, nebo spíš budete nervózní?
  DČ: Sice jsem nezažil Chytrý klandr, když jsem byl na hřišti, ale zažil jsem ho, když jsem se chodil koukat na lipenecký A-tým a fanoušci dokážou posunout jednak tým kupředu, a jednak i pro ostatní fanoušky (především domácí) dokážou zpříjemnit fotbalový zažitek. Co se týká nervozity, tak ta tam bude určitě, ale zároveň budu mít větší motivaci se předvést před domácími fanoušky, tudíž nějaké burcování od Chytrého klandru přijde vhod.
  VD: Chytrý klandr vnímám, jako velkou podporu našeho fotbalu, proto si myslím, že nás to bude hnát dopředu k lepším výkonům.
  MH: Zatím si to nedokážu moc představit. Nikdy jsem před tolika fanoušky nehrál, proto jsem je nevnímal a soustředil se hlavně na hru. Takže jen doufám, že nebudu nervózní a budu si hrát to svoje.

  Co si nejvíc pamatujete z přípravky a ze žáků v Lipencích?
  DČ: Pamatuji si, když nás trénoval nedávno zesnulý Jiří Pospíšil. Naše parta na fotbale byla úžasná, naše výkony to následně potvrzovaly.
  VD: Nejraději vzpomínám na oba turnaje v Itálii. Byly to první zkušenosti se zahraničním fotbalem a myslím, že jako tým jsme podali skvělý výkon a užili si to.
  MH: Já jsem začínal jako brankář. Měl jsem to štěstí, že jsem byl součástí asi jednoho z nejlepších ročníků. Stříleli jsme spoustu gólů a na to se dobře vzpomíná.  Kluci v kategorii starší přípravky v roce 2013 na turnaji v italském Roveretu. Vojta Doubek stojí první zprava, David Čech klečí druhý zprava a Martin Halgaš leží na zemi jako brankář

  Čím vás hraní v Povltavské fotbalové akademii obohatilo?
  DČ: Moje první sezóna v PFA započala hned v první žákovské lize. Byla to pro mě obrovská zkušenost, když jsem jako malý už hrál tuto soutěž. Dále přechod na velké fotbalové hřiště. Zde byly položeny moje základní kameny velkého fotbalu.
  VD: Hodně zkušeností jsem určitě získal v B-týmu PFA, se kterým jsem toho odtrénoval hodně a díky tomu se i fotbalově posunul.
  MH: Nejvíce mi hraní v Povltavské fotbalové akademii pomohlo v technice, a také si myslím, že hraní se stejným ročníkem mi dodalo více sebevědomí na míči.

  Myslíte, že vás starší kluci vezmou do party?
  DČ: Pevně v to doufám, i když určitě počítám s tím, že budu muset nosit dresy, pití, míče, atd… Doufám také v to, že nám chlapi budou chtít i pomoct, abychom zapadli.
  VD: Osobně si myslím, že parta v týmu je skvělá a s klukama si rozumíme.
  MH: Myslím si, že ano. Bohužel budu muset dělat všechno, když tam budu úplně nejmladší. Nosit branky, chodit pro míče a další věci mimo hru. No jo no, nedá se nic dělat. Budu muset počkat na další mladší spoluhráče.

  Budete se snažit o postup do I.A třídy?
  DČ: Já osobně se na začátku budu snažit začlenit do týmu a dostat co nejvíce času na hřišti. Postup je určitě jeden z cílů, ale pokud to závisí na nás s mláďátky, tak bych řekl, že je to spíš dlouhodobý cíl.
  VD: Myslím, že máme natolik kvalitní tým, aby se nám i ten postup povedl.
  MH: Tak určitě, když se nám bude dařit, tak to hecneme.

  Koho byste ještě ze své kategorie v Lipencích rádi viděli?
  DČ: Určitě bych se rád potkal s kluky, se kterými jsme hráli právě za času Jirky Pospíšila v žácích. Doufám, že bych po svém boku na hřišti mohl vidět třeba Marka Vodičku anebo Matěje Müllera, popřípadě mého bývalého spoluhráče jak v Lipencích, tak i následně v PFA - Viktora Janauera.
  VD: Byl bych rád, kdyby se nám povedlo znovu složit tým, který nastupoval v žácích pod Jirkou Pospíšilem.
  MH: Určitě Marka Vodičku a chtěl bych si někdy zahrát s Michalem Doubkem na postu stoperů.

  Každý máte bráchu, který také hraje fotbal. Těšíte se, že si spolu zahrajete v jednom dresu?
  DČ: Ano, je to také jeden z mých cílů, kdy budu působit v tomto celku, abych si zahrál na place s mým bráchou Danielem.
  VD: Doufám, že to někdy vyjde a potkáme se s bráchou Michalem v Lipencích. Hráli jsme spolu vlastně jenom párkrát v žácích, ale teď by to bylo jiný.
  MH: Já už jsem se svým bráchou Honzou párkrát hrál, ale jen přáteláky. Mistrovská utkání budou určitě ještě zajímavější, protože on je trochu nervák, ale doufám, že se mi povede ho nějak uklidnit.
  (jkl)