• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Trenér se musí poslouchat, říká o bratrovi Pavel Hašek (18. 7. 2021)  Pavel Hašek v dresu Dukly jásá poté, co dal gól Spartě

  Po skončení profesionální kariéry, v níž zaznamenal 89 prvoligových a 83 druholigových startů a 5, respektive 10 gólů, přestoupil do Lipenců Pavel Hašek. Na webu Transfermarkt.com, který sleduje ceny hráčů, má stále hodnotu 150 tisíc EUR. Ale na téměř rodný trávník se se souhlasem SK Zápy vrátil zadarmo. V týmu ho bude vést jeho mladší bratr Ivan a z divácké lavičky ho bude často pozorovat otec Ivan, bývalý kapitán i trenér reprezentace.

  Konečně přicházíš oficiálně do Sokola Lipence. Na trávník, na který jsi po většinu života koukal z okna. Měl jsi někde uloženo v hlavě "Stejně tady jednou skončím"? Jak dlouho tě kluci přemlouvali?
  Mě vlastně nikdy nenapadlo, že bych skončil někde jinde než v Lipencích. Docela se na to těším. Kluci mě přemlouvat nemuseli, protože věděli, že až jednou skončím hrát ve vyšších soutěžích, budu hrát s nimi.

  Máš určitě I.B třídu nakoukanou a brácha ti určitě spoustu věcí navyprávěl. Přesto: myslíš, že víš, do čeho jdeš? Myslíš, že po tobě soupeři půjdou?
  Sám jsem viděl spoustu zápasů, když jsem měl čas a mohl jsem dorazit. Takže tuším, jak se hraje I.B třída, občas to bývá pořádná holomajzna (smích). Nemyslím si, že by po mně soupeři měli jít. Určitě to je věc, se kterou se dá poradit.

  Už jsi se bavil s bráchou, kam tě hodlá stavět? Jsi zvyklý brousit lajnu, ale neláká tě postupně v Lipencích spíš hru tvořit ze středu hřiště?
  Trenér je trenér. Trenér se musí respektovat. Kam mě postaví, tam budu hrát. A basta.

  V různých exhibicích jste už s bráchou - a dokonce i s tátou - nastoupili v jednom týmu. Ale v oficiálním mistráku? Těšíš se na to, nebo hrozí, že se budete hádat?
  Myslím, že jsme spolu hráli pár mistráků za Bohemku. Nemyslím si, že bychom se měli hádat. Navíc - když se budete hádat s trenérem, může vás to stát místo v základní sestavě. (smích)

  Jsi po kamarádovi Zdeňkovi Koukalovi nejzkušenější hráč, který kdy za Lipence nastoupil. 89 ligových zápasů a pět ligových gólů, je dost (Zdeněk Koukal má 135 ligových startů a 19 gólů). Kde se ti líbilo nejvíc? A kterou štaci bys nejraději zapomněl?
  Celou kariéru jsem si užil. Asi není klub, který bych chtěl vymazat z paměti. Naopak jsem poznal spoustu skvělých kluků, spoustu dobrých fotbalistů a zažil jsem i nějaké úspěchy. Prostě jsem si to užil.

  Když jsi se před sedmi lety v angažmá v Budějovicích vážně zranil, neblesklo ti hlavou, že to může být konec kariéry?
  Byl jsem celkem "zaťatej" a chtěl jsem dokázat, že se vrátím. Musím se ale přiznat, že byly dny, kdy mě to tak bolelo, že mě napadalo, že už to nepůjde. Ale vždycky jsem se z toho nějak sebral. Strašně moc mi v tom pomohla rodina a nakonec se to povedlo.

  Po uzdravení jsi polykal kilometry na lipeneckých polích a v lesích: posílilo tě to?
  No to jo. Je tu spousta pěkných kopců a krásné trasy, kde se dá běhat. Měl jsem k dispozici i fotbalové hřiště hned před domem. To všechno mi určitě pomohlo dostat se zpátky.

  Spolu s Danem Karasem se v Lipencích staráte o nejmenší fotbalisty - školičku, kde máš svého syna. Budeš v trénování prcků pokračovat? Neláká tě kluka vozit někam na Bohemku, Slavii či Spartu?
  S trénováním těch cvrčků hodlám určitě pokračovat. Docela mě to baví. A určitě mě netankuje, že nevozím kluka někam na na Bohemku či Spartu. V tomhle věku je nejdůležitější, že ho to baví a že na ty tréninky chodí rád. O tom to je a později se ukáže.  Pavel Hašek s otcem Ivanem v dresu Háša teamu před deseti lety na akci Fotbalová paráda v Lipencích

  Fotbal se stal tvým povoláním i mimo hřiště. Jsi sportovním ředitelem České asociace fotbalových hráčů, čili staráš se o práva hráčů, hlavně ve sporu s kluby. Co je pro tebe v této roli nejdůležitější?
  Nejdůležitější jsou pro mě práva samotných hráčů. Přál bych si, aby se kluby chovaly k hráčům s určitým respektem a úctou. A naopak, aby hráči klubům ten respekt vraceli. Bohužel je spousta situací, kdy se kluby chovají k hráčům nadřazeně a jako ke kusu hadru.

  --------------

  Kariéra Pavla Haška v číslech. 9 ligových zápasů má také ze Slovenska v dresu Petržalky

  Hrající trenér Ivan Hašek ml. o bratrovi Pavlovi:
  "Jsem rád, že si s bráchou můžu ještě zahrát. Snad bude poslouchat pokyny . Jinak je to další kvalitní hráč, o kterého se budeme moci opřít."

  Ivan Hašek st. o Pavlově přestupu:
  "Byl jsem na to natešený a už jsem se viděl na divácké lavičce v Lipencích. Jenže zrovna odlétám do Bejrútu, budu trénovat reprezentaci Libanonu. Samozřejmě, že jakmile se dostanu domů, přijdu a budu oba kluky na hřišti sledovat. Na dálku budu ale fandit také, pravidelně čtu web. Třeba byste mohli nějaký zápas vysílat online. To bych se určitě díval!"
  (jkl)