• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Léto začalo pěti přestupy (7. 7. 2021)  Vojta Doubek (vlevo) a David Čech patří k novým posilám lipeneckého týmu

  Sotva skončila přerušená covidová sezóna 2020/21, na obzoru je start další. Ta začíná už v sobotu 31. července mistrovským zápasem A-týmu s FC Raptors Prague, který si v naší I.B třídě vyměnil místo se Zbraslaví B a posunul se z II. třídy.

  Do té doby musí být vše připraveno, a to hlavně kádr mužstva. Manažeři proto žhaví telefony a dohadují přestupy. Hned v prvním červencovém termínu bylo dokončeno pět přestupů. Do Lipenců přicházejí Pavel Hašek, David Čech, Vojta Doubek, Filip Škarda a Seun Fasanya. "To je skvělá zpráva," komentoval to hrající trenér A-týmu Ivan Hašek. "Radost mám hlavně z mladých, na kterých to tady bude brzy stát. Tak doufám, že to vezmou zodpovědně, budou poctivě trénovat a strhnou tím i ostatní," dodal.

  Pavel Hašek
  Nejzkušenější posilou je osmatřicetiletý Pavel Hašek. Na lipenecký trávník se v podstatě vrací. Vyrůstal v domě vzdáleném od hřiště necelých 100 metrů a i když v mládí hrál za Tempo, Slavii a Bohemku, občas lipeneckým klukům zaskočil pomoci. Zahrál si i pár přáteláků za dospělé.

  Má dokonce svou stránku na mezinárodním webu Transfermarkt.com, který ho ohodnocuje na 150 tisíc EUR. :-) Pavel však z SK Zápy přišel po dohodě zdarma. Má na kontě 89 ligových zápasů a dal pět gólů. V Lipencích bude jedním z tahounů mužstva, které jako hrající trenér vede jeho mladší bratr Ivan.

  David Čech
  Také osmnáctiletý David (na úvodní fotce vpravo) se do Lipenců vrací. Začínal v minipřípravce Sparty, ale pak se stal členem úspěšné party přípravky a mladších žáků, které vedl nedávno zesnulý trenér Jiří Pospíšil. Spolu s dalšími kluky vyhráli dvakrát svou soutěž, ale i spoustu turnajů, jezdili i do zahraničí. Další zkušenosti v žácích a dorostu sbíral v Povltavské fotbalové akademii, se kterou Sokol Lipence před pěti lety uzavřel smlouvu o bezplatném návratu.

  Vojta Doubek
  Devatenáctiletý Vojta je odchovancem lipeneckého fotbalu a od malička patří k největším srdcařům a bojovníkům. V žácích odešel také do Povltavské fotbalové akademie, protože lipenecký tým se rozpadl. Začínal sice jako podsaditý obránce, ale v dorosteneckém věku se vytáhl, zesílil a daří se mu spíš v ofenzívě. V přerušeném ročníku byl nejlepším střelcem nejen PFA, ale i celé soutěže.

  Filip Škarda
  Devětadvacetiletý Filip fotbalově vyrůstal v severních Čechách. Putoval mezi Baníkem Sokolov, Novou Rolí a Novým Sedlem a hrál hlavně krajský přebor a I.A třídu. Před dvěma roky už na zkoušku do Lipenců přestoupil, ale žádný oficiální start nezaznamenal. Kvůli práci se musel vrátit na sever Čech a myslel si, že bude startovat za Nové Sedlo. Letos se opět vrátil do Prahy a s vervou se zapojil do tréninků v Lipencích. Na zkoušku do konce roku je zde tedy zdarma a pak budou případná jednání pokračovat.

  Seun Fasanya
  Pětadvacetiletý Seun Fasanya z Nigérie patří do party "lipeneckých" cizinců. Přivedl ho hrající manager Paul Ginnane. Seun už v Lipencích hrál, a to proti béčku za FC Taverners, kde hraje už pět let, tedy celou dobu, co bydlí v Praze. A oblékl už i lipenecký dres, když nenechal tým na holičkách a přišel pomoci v přáteláku B-týmu v Řeporyjích. V Lipencích i v B-týmu se mu líbilo, a tak jsme dohodli jeho registraci. "Jsem rád, že mohu pokračovat ve hře, kterou miluji, právě ve velké rodině fotbalového klubu Lipence," řekl Seun bezprostředně poté, co se dozvěděl, že jeho transfer z Nigérie klapl.
  (jkl)