• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Čína se vrací. Těší se a bude to mít nejblíž (23. 7. 2020)


  Radek "Čína" Činovec ještě v barvách Zbraslavi. Nyní se už těší na lipenecký dres. Foto: Petr Mutina

  Skoro dvě dekády strávil v brance sousední Zbraslavi. Ale po dovršení Kristových let se vrátil tam, kde začínal a kde bude za pár měsíců bydlet. Brankář Radek "Čína" Činovec se těší na partu a na to, že bude mít plac na dohled od domova. Staví totiž dům kousek nad hřištěm.

  Po kolika letech se vracíš?
  Na Zbraslav jsem odešel ve 14 letech, takže se vracím zhruba po 19 letech.

  Jak vzpomínáš na první krůčky a trenéry v žácích v Lipencích?
  Mým prvním trenérem v Lipencich byl Mirek Malý a pak Míla Macháček. U něj vzpomínám, že jsme dostavali pomlázku na Velikonoce, když jsme vyhráli. Na zápasy jsem v autě jezdil v kufru, protože jsem byl nejmladší. Snad už se to nebude teď opakovat. :-)


  Žáci v roce 1998 s trenérem Mirkem Malý (vpravo nahoře). Radek Činovec je v horní řadě druhý zleva.

  Co sis nejvíc užil na Zbraslavi? Přeborové zápasy?
  Největším zážitkem bylo, když jsme poprvé postupovali do přeboru. To tam byla asi nejlepší parta lidí a všechny to bavilo. Co se týče přeborovych zápasů, tak bylo fajn, že jsem si zahrál proti fotbalistům, co hráli ligu. Většinou tam dohrávali kariéru.

  Pamatuješ na poslední derby zápas áček, kdy jsi dokonce dal Tomášovi Nelidovi penaltu? Asi nebyl rád...
  Na poslední derby vzpomínám, Lipence přijely v nejsilnější sestavě, co měly a vedly i 1:0. Ale nakonec to dopadlo úplně jinak a celkem i jednoznačně 6:1. Penaltu jsem šel kopat za stavu 4:1, takže šlo jen o hec od kluků, protože jsem hrál proti svým. Ale jinak jsem byl určen na zápasech jako druhý kopající. V Lipencich mě k tomu Ivan asi nepustí. :-) Jinak Nelida rád nebyl, ale čekal, že budu vymýšlet a kopnu ji doprostřed, tak ani neskočil.


  Foto z posledního derby áček na jaře 2019. Za stavu 4:1 kope Čína penaltu a bezpečně proměňuje

  Co tě přimělo se vrátit do Lipenců?
  Dvě věci. Jednak bych se měl brzy přestěhovat do domu kousek nad hřištěm. Ale nejvíc mě asi lákalo zahrát si ještě s klukama, se kterými jsem v Lipencích začínal a vyrůstal.

  Máš už plán návratu na hřiště po operaci?
  Hrát bych chtěl samozřejmě co nejdřív, ale koleno zatím není ve stavu, abych byl přínosem pro kluky. Ale trénuju, tak snad se objevím na hřišti co nejdřív.

  Máte s trenérem a s Tomášem dohodnuto, jak se budete střídat v brance? Nebo se budete točit i v poli?
  S Ivanem ani s Nelidou jsme se zatím nebavili o tom, jak se budem střídat. Nelida je jasná jednička, když mi řeknou, že budu dělat maséra, tak budu dělat maséra. Hlavně aby byla dobrá parta lidí a pak je jedno, kdo hraje a nehraje.

  Jak se těšíš na podporu Chytrého klandru? Jak ti bylo, když fandil proti tobě?
  Chytrej klandr má svou sílu a je fajn mít na zápase fanoušky. Naštěstí jsem se jimi nikdy nenechal rozhodit, protože jsem jim neodpovídal. Na to oni vždy čekají, kdo se chytí - a pak toho hráče rozeberou.

  Co syn? Vypadá to, že bude pokračovat v tvých šlépějích?
  Samozřejmě bych byl rád, aby hrál fotbal, už teď ho učím chytat a házet balón. Ale uvidíme, co ho bude bavit. Důležitý je, aby sportoval a je jedno v jakém sportu.

  Kdy bude hotova stavba? Budeš asi jediný, kdo bude z oken koukat na hřiště.
  To je těžká otázka. Chtěli bychom co nejdřív, do půl roku by to možná mohlo vyjít. Výhled na hřiště je super, ale je vidět i na stánek - a to je nevýhoda, že na mě Karolina uvidí. :-)
  (jkl)