• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Představujeme: Sebastian Gross (17. 7. 2020)

  Věčně rozesmátý Švýcar Sebastian Gross, který většinu svého života strávil v Hongkongu, patří k tahounům cizinecké party. Hlavně když se zúčastní nějaké "party". Ačkoli hraje spíš zezadu, v lipeneckém dresu vstřelil už tři góly. Ale jak sám přiznává, většinou to byla trochu náhoda. Zacentroval ... a míč skončil v brance. Kdyby uměl lépe česky, asi by řekl: "Prostě mi to tam spadlo..."

  Jméno: Sebastian Gross
  Státní příslušnost: Švýcarsko
  Pozice: obránce, záložník
  Věk: 29 let
  Zaměstnání: IT manažer v Amazonu
  Hobby: fotbal, tenis

  Narodil jsem se v Hongkongu v roce 1991 švýcarským rodičům a bydlel jsem tam 20 let. Po střední škole jsem strávil rok v Pekingu s přáteli navštěvujícími jazykovou školu pro výuku mandarínské čínštiny. Pak jsem se musel na rok vrátit zpět domů do Hongkongu a starat se o svou nemocnou matku. No a pak jsem dostal tip od kamaráda a rozhodl se jít studovat na Pražskou filmovou školu.

  V Praze jsem většinou studoval režii a občas jsem si zahrál ve studentských filmech svých přátel. Poté jsem začal učit angličtinu, hlavně proto, že jsem potřeboval získat nějakou práci. Tam jsem se potkal s Rhysem, který také učí angličtinu, a brzy jsem se připojil k Taverners. Asi rok jsem učil angličtinu a poté jsem nastoupil do Amazonu. Tady jsem už téměř 3 roky.

  Momentálně nemám v plánu odejít, dokud nevypukne jaderná válka. V takovém případě se vrátím do svého bunkru ve Švýcarsku. :-)

  Tady v Praze si to moc užívám. Už jsem tady taky vypil dost piva. A hlavně jsem díky fotbalu a škole našel skvělé přátele.

  V Praze mi chutná, zvlášť mám rád řízek a svíčkovou. Ale musím říct, že snad nejlepší jídlo jsem ochutnal při grilování v Lipencích. Doufám, že akce budou pokračovat!

  Když se budeme bavit o fotbale v Lipencích, doufám, že příští sezónu se můžeme dostat přinejmenším do horní poloviny tabulky! Nebo že bychom to i vyhráli? Třeba zase dám několik náhodných gólů! :-) Lipence, do toho!

  Pokud jde o můj oblíbený tým ve světě, vím že většina Angličanů to nerada slyší, ale fandím Manchesteru United. Ano, i když jsem tam v životě nikdy nebyl.

  V teenagerských letech jsem hrával mnohem víc tenis než fotbal, ale teď už jsem dlouho nedržel raketu v ruce. Ale tenis pořád sleduji a stále doufám, že krajan Roger Federer získá zatím nedostižný Grand Slam číslo 21!

  Sebastian