• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Představujeme: Davide Ricciardi (11. 7. 2020)

  Dalším z party cizinců, které v seriálu na našem klubovém webu představujeme, je italský brankář Davide Ricciardi.

  Za poměrně krátkou dobu, kterou v Lipencích působí, vynikl především tím, že ze čtyř penalt, které na něj soupeři kopali, tři chytil! Loni na podzim také musel třikrát zaskakovat za zraněného Tomáše Poula v brance A-týmu a ani jednou neprohrál. Zaznamenal dvě vítězství a jednu remízu.

  Jméno: Davide Ricciardi
  Státní příslušnost: Itálie
  Pozice: brankář
  Věk: 31 let
  Přítelkyně: Slovenka
  Žádné děti
  Zaměstnání: vedoucí týmu účetních pohledávek ve společnosti Accenture
  Hobby: fotbal, běh, squash, filmy

  Pocházím z Varese, malého italského města na severozápad od Milána, ale ještě blíž máme švýcarské Lugano. V roce 2013 jsem vystudoval ekonomii a řízení podniku. Dostal jsem nabídku od General Electric, a tak jsem se přestěhoval do Prahy, abych pracoval ve finančním oddělení EMEA.

  Mým původním plánem bylo zůstat v Praze dva až tři roky roky, získat tu větší zkušenosti a přestěhovat se do Skandinávie. Ale pak jsem se v roce 2015 potkal se svou přítelkyní, která je Slovenka, ale žije v Praze. Proto jsem stále jsem tady a plánuji zůstat v Praze. Krása tohoto města přispěla ke změně mých plánů. Miluji Českou republiku, byl jsem v několika městech, moc se mi líbila a snad můžu říct, že jsem byl až ohromen. A navíc má Česko nejlepší pivo na světě!

  Fotbal jsem začal hrát v sedmi letech. Od 17 let jsem hrál za tým dospělých v mém rodném městě a hrál jsem čtyři roky v italské 6. a 7. lize. Také jsem hrál tři roky ve švýcarské 5. lize, než jsem se přestěhoval do Prahy. Lipence nejsou můj první český klub, předtím jsem hrál za Jinočany.


  Jeden z úspěšných penaltových zákroků Davide Ricciardiho, a to v zápase proti Partisanu B

  Považuji se za zkušeného brankáře, rád během hry komunikuji s obránci a snažím se jim zezadu radit tak, aby to pomohlo týmu. Také se snažím tvořit dobrou atmosféru v týmu a přinášet pozitivní energii.

  Jsem v Lipencích spokojený. Myslím, že jsem našel tým, který se o hráče opravdu stará. Cítil jsem se vítán od chvíle, kdy jsem poprvé vstoupil do na lipenecké hřiště, přestože mluvím hrozně česky a jsem si jistější v angličtině.


  Davide Ricciardi se v zápase proti Slivenci B vrhl po trestňáku, ale střela šla nakonec vedle

  Podzimní sezóna byla dost náročná. Ale během jarní sezóny byl tým mnohem sebevědomější a jistější. Vyhráli jsme většinu zápasů, a proto jsem přesvědčen, že můžeme v sezóně 2020/21 dosáhnout skvělých výsledků. Těším se na to!

  Co se týče mých koníčků, rád běhám. Běžel jsem dva půlmaratóny pod 2 hodiny a mnoho dalších menších závodů. Rád hraji squash - jsem sice špatný hráč, ale tu hru mám rád. Občas se rád podívám se na filmy.

  Davide