• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Martin "Knak" Rak podlehl v nerovném boji (24. 4. 2020)


  Martin "Knak" Rak v souboji, jak jsme ho znali. Tvrdý, nesmlouvavý, obětavý. Na snímku v postupovém zápase (do I.A třídy) v roce 2013 proti Radotínu

  Tvrdý, nesmlouvavý a obětavý obránce Martin "Knak" Rak v pátek 24. dubna prohrál svůj boj s osudem. Ani dvou operacích nádoru v hlavě se nevzdával, ale zákeřná nemoc byla nakonec silnější než on. Podlehl jí ve 44 letech.

  Martin začínal na lipeneckém trávníku v partě kolem trenérů Jardy Macků a Pavla Lepšíka. V mužstvu vždycky vynikal a brzy si ho vyhlédla Sparta. Tam se nakonec dostal do B týmu, chvíli hrál v Admiře a největěí úspěchy slavil v Benešově, se kterým se dostal až do České fotbalové ligy.


  Mužstvo žáků v roce 1988, Martinovi bylo tehdy 13 let, je zcela vpravo dole  V lednu 2013 se vrátil do rodných Lipenců a pomohl týmu trenéra Luboše Petreje k postupu do I.A třídy. Tam ještě dva roky tvrdil muziku převážně jako stoper, ale když bylo třeba, posílal ho nový hrající trené Ivan Hašek ml. do útoku na hrot. Jeho výrazná postava a nebojácnost ho předurčovaly k vyhrávání spousty osobních soubojů, připravoval svým spoluhráčům šance, ale dokázal sám střílet góly. S aktivní kariérou se rozloučil v červnu 2015.


  Knak s vítězným doutníkem při oslavách postupu do I.A třídy v červnu 2013

  Martin byl skvělým kamarádem, jedním z vůdců kabiny, hecířem na hřišti i mimo ně. Nic pro něj nebylo problém, ke všemu se postavil čelem.


  Martin v akci na modřanském hřišti v utkání I.A třídy v říjnu 2013

  Bohužel se nemoci nemohl postavit v boji na fotbalovém hřišti. Tam by určitě vyhrál. Ale ta svině proti němu nehrála fér...


  V dresu Parcelony na Novoročním turnaji lipeneckých čtvrtí v lednu 2013

  Protože si Martin nepřál pohřeb, vzpomeňte si na něj každý sám a v duchu se s ním rozlučte.

  Čest jeho památce!
  (jkl)