• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Vítej, hokejisto! (24. 3. 2017)


  Koláž: fotka z facebookové stránky HC Slavia z posledního zápasu v Budějovicích + screen shot registrační karty hráče v systému Fotbalové asociace ČR, který dokládá, že přestup je hotov

  Ještě v pondělí 20. března bojoval v semifinále první hokejové ligy o možnost utkat se v baráži o postup do extraligy s Pardubicemi nebo Karlovými Vary. Byl jediným střelcem HC Slavia Praha, ale na postup to nestačilo.

  O čtyři dny později se ve zcela jiné disciplíně stává "Lipaňákem". Václav Jankovský se v pátek 24. března po přestupu z fotbalového klubu Bohemia Poděbrady obrazně řečeno znovu oblékl do dresu TJ Sokol Lipence a je připraven v neděli nastoupit k prvnímu mistrovskému utkání v nové sezóně.

  Pro lipenecké spoluhráče a fanoušky není úplně neznámý. Před rokem v Lipencích hostoval a zaznamenal i jeden důležitý gól proti JM Chodov.

  Venco, vítej znovu v Lipencích. Sundal jsi brusle a obul kopačky. Jak to zvládáš?
  Mám za sebou jeden trénink, takže se zatím hlavně seznamuju s balónem, s kopačkama a tak dále. Trochu všechno uskakuje, ale to se snad zlepší.

  Přicházíš vlastně z plného tréninku. Cítíš to jako výhodu?
  Jako výhodu? Popravdě moc ne. Přece jen je to úplně jiný pohyb a záběr na jiné svaly, takže to úplně jednoduchý přechod není. Abych pravdu řekl, tak jsem se na tom tréninku docela vydal...

  Loni, když jsi hostoval, jsi dal důležitý gól, pamatuješ se na něj?
  Jasně, že pamatuju. Byl jediný, takže vzpomenout si není problém. Centr z levé strany od Dominika Šalamouna a pak už to bylo jednoduchý zahrát to hlavou na správný místo.

  Loni hostování, teď už je to na přestup, tedy třeba nastálo. Opravdu nastálo? Jaké máš vlastně plány s fotbalem? A s hokejem? Bude z Tebe jen "jarní hráč"?
  Tohle bohužel zatím nevím. Všechno se bude odvíjet od toho, kde budu v příští sezóně v hokeji působit.

  Do rozhovoru vstupuje partnerka Veronika:
  Hlavně už by měl myslet na to, aby byl opravdovým Lipaňákem!


  Oba si totiž společně připravují nové bydlení v domku rodičů v ulici Ke Splávku...


  (jkl)