• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Muži roku: Dan Karas a Vlasta Procházka (27. 11. 2016)

  První Muž roku 2016 Dan Karas

  Druhý Muž roku 2016 Vlasta Procházka

  Poslední listopadovou sobotu udělala valná hromada klubu symbolickou tečku za fotbalovým rokem 2016. Byl to velmi smutný rok: opustili nás čtyři kamarádi. Bývalí hráči Franta Cmíral a Petr Vokurka, bývalý trenér Jirka Pospíšil a co je nejhorší: klučík, který byl sotva na startu, Elík Patočka. Účastníci valné hromady uctili jejich památku minutou ticha.

  Co se týče úkolů vytýčených minulou valnou hromadou, naopak rok dopadl velmi slušně. Chtěli jsme 1) zachránit I.A třídu pro áčko a II. třídu pro béčko, 2) rekonstruovat sprchy, 3) začít budovat víceúčelové hřiště. "Možná jsme ani sami nedoufali, že se všechno povede. Ale ono se to povedlo. Velké díky patří hlavně vedení obce, bez něj bychom ty nefotbalové úkoly sami nezvládli," konstatoval ve zprávě o činnosti předseda klubu Jirka Pavlíček.

  Sprchy jsou v provozu od srpna, i když jsme po sezóně museli uplatnit reklamaci nechat odstranit závady se špatným odtokem. Víceúčelové hřiště je před kolaudací a o režimu jeho provozování bude ještě vedení obce jednat. Termíny se budou rezervovat přes online formulář, platba bude možná elektronicky nebo hotově.

  Pavel Kosík odstoupil
  Předseda klubu Jirka Pavlíček představuje úkoly na příští rok

  Sportovní plány na příští rok jsou stejné jsou na letošek: nesestoupit. A to bude u béčka hodně těžké. Čeká nás totiž reorganizace soutěží. Místo čtyř druhých tříd a dvou třetích budou tři a tři. Znamená to, že ze druhých tříd v červnu sestoupí více týmů než obvykle - zřejmě čtyři až pět.

  Horší ale je, že z místa trenéra odstoupil Pavel Kosík. Cítí se unaven a frustrován. Možná se mu ani nelze divit, protože ve zprávě o činnosti B týmu připomněl, že na to, aby vždy složil sestavu na víkendový zápas, musí odeslat až 80 sms a přemlouvat hráče, aby přišli hrát...

  Nového trenéra tedy budeme muset teprve najít. Ve výboru klubu Pavel zůstává.

  Na hřišti bychom chtěli rekonstruovat vstupní bránu, vybudovat nové tréninkové hřiště na východní straně areálu (nalevo od vstupní brány) a dokončit obnovu trávníku malého hřiště. Ten totiž na podzim totálně seschl. Jednak proto, že poprvé za nedlouhou historii závlahy došla voda ve studni, jednak proto, že při stavbě víceúčelového hřiště stavební firma pětkrát (!) překopla elektřinu nebo vodovod.

  Starosta Michal Popek také přislíbil, že bude brzy dokončeno osvětlení od vstupní brány k hlavní budově nebo aspoň k víceúčelovému hřišti. Vedení obce má rovněž v plánu rozšířit budovu o nový byt správce - a v dosavadním bytě budou nové šatny.

  Muži roku
  Vedení klubu navázalo na tradici z předchozích dvou let a ocenilo Muže roku. Už podruhé tento symbolický titul získal trenér mládeže Daniel Karas, který na podzim výrazně pomohl áčku, když zaskakoval za zraněného Tomáše Poula v brance. Druhým oceněným je dlouholetý hospodář klubu Vlasta Procházka.

  Příští rok začne naostro už 7. ledna. Bude se konat tradiční Novoroční turnaj lipeneckých čtvrtí. Spoluorganizovat ho budou opět hasiči na svém hřišti. Možná to bude jeden z posledních ročníků na tomto místě. Hasiči budou muset svůj tradiční tréninkový prostor brzy opustit, protože se tam budou stavět byty. Předseda klubu Jirka Pavlíček nabídl starostovi hasičů Karlovi Krůtovi, který byl na valné hromadě hostem, využití fotbalového areálu. Obě organizace také budou společně s vedením obce hledat nové prostory, které by pomohly hlavně hasičům najít nový domov.
  (jkl)