• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Koho volit? Fotbalisté mají svá želízka v ohni: 3. Pavel Macků (9. 10. 2014)

  Fotbalisté TJ Sokol Lipence budou mít při říjnových komunálních volbách opět svá želízka v ohni. A dokonce tři. Po minulém angažmá předsedy klubu Jiřího Pavlíčka na kandidátce ODS budou letos v dresu sdružení Pro Prahu (Srdíčka) kandidovat člen výboru a manažer A týmu Honza "Krbec" Kerbach, bývalý kapitán A i B týmu Pavel "Zip" Rulík a také provozovatel stánku U Chytrého klandru a hráč C týmu Pavel "Máca" Macků.

  Pavel Macků je na kandidátce na desátém místě. Jak jsi představuješ svou práci v zastupitelstvu, pokud budeš zvolen?
  Do zastupitelstva jsem kandidoval z velmi jednoduchého důvodu. Náš pan starosta za dobu svého působení v Lipencích mnohé zlepšil a vždy spolupracoval se Sokolem Lipence, se kterým jsem od dětství až po současnost úzce spojen. Proto ho chci svojí kandidaturou podpořit. V případě dobrého výsledku bych tak měl možnost vztahy mezi lipeneckými sportovci, které velmi dobře znám, a úřadu ještě více propojit.

  Jak chcete své kolegy fotbalisty přesvědčit, aby vám "to tam hodili"? A nefotbalisty?
  Dovolím si říct, že jsem opravdu „Lipaňák“. Krátký čas svého dosavadního života jsem byl v zahraničí a možná hlavně proto si uvědomuji, jak jsou Lipence pro všechny z nás důležité. Máme tu obrovské zázemí v rodinách, sousedech, kamarádech a také díky fotbalu, který nás už po generace spojuje. Proto doufám, že se mezi voliči najde mnoho podobně založených lidí, kteří chtějí, aby to v Lipencích nadále fungovalo rodinně a přátelsky a proto jsem přesvědčen, že ten hlas naší kandidátce hodí.

  Co hodláte udělat pro podporu nejen fotbalistů, ale celkově sportovního vyžití v Lipencích?
  Jako provozovatel stánku U Chytrého klandru kladu velký důraz na podporu našich sportovců, a to nejen fotbalistů. Příkladem může být i zajištění stravování při letním soustředění nejmenších fotbalistů. U Chytrého klandru není jen stánek na posezení u piva, ale díky „Máca Areně“ je ideálním místem pro relaxaci např. u líného tenisu či kuželek. Toto místo se budu snažit rozšířit o zavedení i dalších aktivit, ve kterých by si každý mohl najít to své.

  Před čtyřmi roky tehdejší první dáma Lívia Klausová slavnostně poklepávala na základní kámen nové budovy. Ta ale stále nestojí. Proč?
  Tento den byl pro nás všechny opravdu významný a vzbuzoval velikou naději. U mě tato naděje na novou budovu stále platí a věřím, že společnými silami se nám podaří dosáhnout cíle. Problém je ve financích, kterých se bohužel nedostává, ale proto jsme tu my, abychom i tento projekt pomohli dotáhnout do konce!
  (jkl)