• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda
  Nový trenér Tichý: těším se na vás! (14. 12. 2013)

  Lipeneckého A týmu se v novém roce ujme trenérská dvojice Jiří Pospíšil - Václav Tichý. Prvně jmenovaného už fanoušci více či méně znají, protože vede úspěšnou starší přípravku.

  Trenér Pospíšil se raduje spolu s kluky ze starší přípravky po vítězném zápase s Libuší letos v říjnu

  Václav Tichého jsme poprosili, aby se představil sám. A on to učinil těmito řádky:

  "Fotbal jsem hrál odmalička, jako každý kluk. První krůčky v šesti letech v Rakovníku, a hned v bráně – z brankové čáry na malé vápno a zpátky, od mladších žáků po ligový dorost, od úspěchů k porážkám.

  V 17 letech jsem se dostal do reprezentace „Lvíčat“, společně s se Z. Nehodou, Z. Jurkaninem, E. Helešicem, K. Nachtmanem, J. Korelusem, Z. Voborníkem, K. Kroupou a s dalšími borci z Čech i Slovenska. Zapomněl jsem na trenéry Mirku a Šedivého. Pak vojna a hřiště v Písku u trenéra Pospíchala, znovu repre s trenérem Venglošem. Byla to parádní doba i v Rakovníku, kam přišel Mandlík, Veselý, Segmüller, pak můj kamarád Jirka Pospíšil. Měl jsem se od koho učit.

  Studium na pedagogické fakultě v Praze trochu zbrzdilo můj rozjezd, přestože jsem spal na pokoji s Voborníkem a trénovali jsme individuálně, tak to nebylo ono. Po pěti utrápených letech jsem toho v 28 letech vrcholově nechal a začal učit, ale na fotbal jsem nezanevřel.

  ´Jó - to kdybych já byl trenérem, tak bych ho tam nikdy nedal, vždyť jsou to všichni flákači, to my jsme byli úplně jiný´. Takové věty nemusím – proto na ligu nechodím, protože my jsme byli naprosto stejní. Teď mám jiné kamarády, kteří mají rádi fotbal a jsou z vesnice. Chci je naučit to, co jsem se naučil já, ve skromnějších podmínkách. Ale vím, i Jirka, že ´hrajou´ srdcem a že se všichni snaží. Těším se na vás!"

  (jkl)