• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Zemřel Vlastimil Hvězda, lipenecká legenda (15. 1. 2013)

  Zemřel jeden z nejlepších fotbalistů lipenecké historie - Vlastimil Hvězda.

  Vlastimil Hvězda, kterému by letos bylo 85 let, byl doslova krví propojen s fotbalem v Lipencích, ale nejslavnější období zažil v Radotíně. Přestoupil tam v 50. letech a zažil s ním vrcholnou éru ve druhé lize. Tento tým našich sousedů zpoza řeky Berounky měl dokonce chvíli i ambice na postup do první ligy. Radotínští si jeho služeb velmi váží a loni v září mu udělili čestné uznání za zásluhy o rozvoj fotbalu v Radotíně.

  Stejné uznání dostal už o tři roky dříve v Lipencích při příležitosti 90. výročí založení klubu. Sem se totiž Vlastimil Hvězda v 60. letech vrátil a byl jedním z hybných motorů postupu do I.A třídy, což je dosud nejvyšší soutěž, která se v obci hrála. Byl hrajícím trenérem. V 70. a 90. letech trénoval dorost.


  Vlastimil Hvězda a jeho tým v roce 1964 při jednom z posledních zápasů na starém hřišti

  Sám na I.A třídu rád vzpomínal: "Po návratu z Radotína jsme dali dohromady partu, která tady brzy po dostavbě nového hřiště vykopala I.B třídu a hrála v čele I.A třídy. To bylo skvělé období. Perfektní fotbal, velké návštěvy na hřišti, dobrá parta."


  Vlastimil Hvězda se svým brankářským následovníkem Honzou Kerbachem a předsedou klubu Jiřím Pavlíčkem v roce 2007

  Na hřiště ale jeho kroky mířily i poté, co se aktivních funkcí vzdal. Chodil prostě fandit k "chytrému klandru", poklábosit s kamarády, popít pivko.


  Vlastimil Hvězda (zcela vlevo) s kolegy z I.A třídy na oslavách 90 let lipenecké kopané

  Na konci loňského roku už ale přátelé na hřišti na "Cébara", jak se mu říkalo, čekali marně. Postihla ho mrtvička. V nemocnici se sice ještě zotavil z nejhoršího, ale 11. ledna jeho srdce dotlouklo.

  Rozloučení s Vlastimilem Hvězdou se koná v pondělí 21. ledna od 14 hodin v Husově sboru na Zbraslavi.

  Vedení klubu vyjadřuje rodině zemřelého upřímnou soustrast. Čest jeho památce!
  (jkl)