• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Uzávěrka přihlášek k turnaji je 29.12. (3. 12. 2011)  Vítěz posledního ročníku Novoročního turnaje lipeneckých čtvrtí - Bambouzek


  Další ročník Novoročního turnaje lipeneckých čtvrtí se uskuteční v sobotu 7. ledna od 9 hodin na starém (hasičském) hřišti. Titul obhajuje a hlavním pořadatelem je tým Bambouzek.

  Důležité termíny
  29. prosince - uzávěrka přihlášek (ve stánku na hřišti nebo na mail jaroslav.kabele@idnes.cz)
  1. ledna 14 hodin - brigáda na starém hřišti - přinesení branek a vytyčení hřišť
  1. ledna 16 hodin - losování ve stánku na hřišti
  6. ledna 16 hodin - brigáda na starém hřišti - stavění stanů
  7. ledna 8:30 - sraz hráčů, vybírání startovného (případně příspěvků)
  7. ledna 9:00 - výkop prvních dvou zápasů

  Pravidla
  Tým: Hraje se 1 brankář + 4 hráči v poli, neomezené střídání, avšak v přerušené hře. Tým musí být složen pouze z obyvatel konkrétní čtvrti Lipenců nebo fotbalistů hrajících za některý tým Lipenců. Registrovaný fotbalista musí mít navíc zaplaceny veškeré členské příspěvky. Start „cizince“, který není z Lipenců nebo za Lipence nehraje, není povolen.

  Losování: Uzávěrka přihlášek je 29. prosince (ve stánku na hřišti nebo na mail jaroslav.kabele@idnes.cz). Přihlášené týmy budou 1. ledna 2012 rozlosovány ve stánku U chytrého klandru na hřišti organizačním výborem turnaje do dvou skupin.

  Systém: Hraje se systémem každý s každým ve skupině jedenkrát 12 minut. Za vítězství jsou tři body, za remízu jeden. Vítěz skupiny A bude hrát s druhým ve skupině B semifinále, podobně vítěz skupiny B s druhým ze skupiny A. Další týmy hrají o umístění s týmem z druhé skupiny, který skončil na stejném místě. Na sazeny jsou týmy, které v uplynulém ročníku postoupily do semifinále, tedy Bambouzek, Kazín, Beverly a Arsenal Praha.

  Rozhodčí: Pískají dva rozhodčí z fotbalového svazu. Po zápase vždy rozhodčí nahlásí sekretariátu turnaje výsledek a střelce branek.

  Rozhodná kritéria: O umístění ve skupině rozhoduje: 1) počet získaných bodů, 2) vzájemný zápas, 3) celkový rozdíl skóre, 4) větší počet vstřelených branek, 5) dodatečný penaltový rozstřel.

  Utkání: Jeden zápas ve skupině trvá 1x12 minut. Semifinále, finále a utkání o umístění se hrají na 2x7 minut. Před zahájením zápasu kapitáni obou celků vylosují strany a výkop.

  Finále: Pokud je v semifinále či finále nebo v zápase umístění zápas nerozhodnutý v normální hrací době, rozhoduje penaltový rozstřel tří hráčů, případně pak dále po jednom až do rozhodnutí. Úvodní tři penalty i případné penalty čtyři a pět musí zahrávat hráči (včetně brankáře), kteří byli v době ukončení zápasu na hřišti a ještě penaltu nezahrávali, od případné penalty číslo šest mohou penalty zahrávat titíž hráči, kteří už jednou kopali.

  Nečistá hra: Hrubý faul, úmyslnou hru rukou nebo nesportovní chování může rozhodčí potrestat žlutou, případně červenou kartou.

  Vyloučení: Žlutá karta je spojena s vyloučením na 2 minuty, oslabený tým hraje ve třech. V případě vstřelené branky se potrestaný hráč na hřiště vrací a smí se opět zapojit do hry. Červená karta (udělená ať již přímo, nebo po druhé žluté kartě) je spojena s vyloučením do konce zápasu a oslabený tým hraje ve třech celkem 4 minuty. I v případě branky oslabený tým pokračuje ve hře ve třech po celou dobu 4 minut. Minimální počet hráčů v poli jsou dva, v případě vyššího počtu vyloučení se tresty odkládají, tj. pozdější trest začne běžet, až když dřívější skončí.

  Hra brankářů: Brankář smí hrát rukou pouze ve vymezeném prostoru, ruka mimo toto území se trestá penaltou (8 metrů). Malá domů brankáři je povolena, brankář však nesmí zahrát míč rukou, porušení tohoto pravidla se trestá penaltou. Brankář smí přehodit či překopnout míč přes polovinu.

  Rozehrávání standardních situací: Auty se hážou, rohy se kopou. Bránící hráč nesmí být blíže než 5 metrů, porušení tohoto pravidla, zejména pokud je tak narušena snaha o rozehrání, může rozhodčí potrestat žlutou kartou.

  Další pravidla: Jako u velkého fotbalu, ofsajdy pochopitelně nikoli.

  Startovné: 100,- Kč na hlavu (Hasiči zdarma) vyberou kapitáni před prvním zápasem a odevzdají organizačnímu výboru. Ve startovném má každý hráč klobásu a nápoj, zbytek bude použit na ceny pro nejlepší týmy. Bude taktéž vyhlášen nejlepší střelec, hráč a brankář turnaje.

  Organizační výbor: Petr Macků, Vlastmil Procházka, Jan Kerbach, Jaroslav Kábele

  O minulém ročníku si můžete přečíst zde.
  (jkl)