• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám

  Valná hromada zakončila sezónu (21. 11. 2010)


  Trenér A týmu Honza "Krbec" Kerbach na valné hromadě hodnotí výkony svého týmu v celé sezóně. Vlevo prezident klubu Jiří Pavlíček a sekretář Antonín Kříž

  Tradiční podzimní valná hromada Sokola Lipence ukončila fotbalový rok 2010. A nebylo to špatné bilancování, stejně jako loni převažovala pozitiva, i když na tom mužstva dospělých nejsou tabulkově moc dobře.

  Prezident klubu Jiří Pavlíček kontstatoval, že díky jedenácti dobrovolným trenérům se daří především oslovovat mládež. V pěti kategoriích se fotbalových mistrovských soutěží nebo aspoň přípravných turnajů zúčastňuje přes sedmdesát dětí a dorostenců ve věku od pěti do 16 let.

  Letošní rok byl podobně významný jako ten loňský. Oba týmy dospělých udržely své pozice ve vyšších soutěžích, A mužstvo dokonce jako nováček skončilo čtvrté. Mladší přípravka dokonce postoupila do 1. třídy. Od podzimu hraje v mistrovských soutěží šest týmů, navíc stará garda se zúčastní Podbrdské ligy (i když letos se moc zápasů neuskutečnilo). Tedy sedm týmů, to jsme nikdy v historii neměli.

  Podobně jako loni se fotbalové Lipence zviditelnily po celé zemi. V červnu se na zdejší hřiště sjely hvězdy československého fotbalu let minulých i českého ze současnosti. Účastníci čtvrtfinále mistrovství světa v Itálii 1990 pod vedením tehdejšího kapitána IVana Haška se v Lipencích sešli po 20 letech a sehráli exhibiční mač proti o něco mladším borcům, které dal dohromady Horst Siegl. (o akci více zde) Kromě článků v novinách a na internetu připravila z této akce ČT4 dvacetiminutový záznam. Ve stejný den dopoledne se uskutečnil první ročník turnaje přípravek o Pohár Ivana Haška.

  Úspěch a ohlas obou těchto akcí nás zavazuje k pokračování. Obyvatelé Lipenců a okolí se tedy mohou těšit, že v červnu se na hřišti opět bude něco dít. Turnaj přípravek je samozřejmostí, co se podaří vymyslet organizačnímu výboru společně s Ivanem Haškem a Horstem Sieglem, to je teď ještě ve hvězdách, i když nějaké nápady už tryskají.

  Co se týče projektu na vybudování nové budovy šaten a bytu správce, je ve fázi územního řízení. Na hřišti se tedy od poklepání na základní kámen nic nestalo, ale o to rušněji je v zákulisí, na úřadech, na magistrátu, kde tento projekt musí dostat zelenou. A samozřejmě sehnat peníze.

  Dvě velké změny na hřišti
  Kromě těchto novinek jsme v letošním roce byli svědky dvou změn v obsazení důležitých postů na hřišti. Místo správcových převzali v létě manželé Haladayovi a pustili se do všeho s obrovskou vervou. V první řadě si rekonstruovali byt a "za běhu" se učili, jako vyhovět fotbalistům. Také stánek s občerstvením změnil nájemce a bratři Macků to rozjeli ve velkém stylu. Zkulturnili zázemí, nechali přivézt WC, zateplili místa k sezení, zkrátka stánek "U chytrého klandru" je teď o ligu výš.

  Na valné hromadě byli také oceněni trenéři mládeže. Trenérem desetiletí se stal Václav Švagr, který se šest let staral o nejmenší fotbalisty a v létě svou misi ukončil. Nahradil ho zapálený Michal Špaček, který vlastně pečuje o dvě kategorie benjamínků. Po zásluze získal titul Trenérský objev roku 2010.

  Po skončení valné hromady se tradičně konala diskotéka. Jako vždy se velmi povedla - a protože někteří účastníci mohli leccos zapomenout, k dispozici je fotoalbum, viz níže.

  Co bylo ale na celé akci mrzuté, to byla nedělní ranní uklízecí brigáda. Prezidentovu výzvu, aby přišlo co nejvíce členů, vyslyšelo jen devět lidí, z toho pouze dva aktivní fotbalisté. A paradoxně přišla pomoci i cvičenka "sokolka" Květa Bláhová! Pánové, kdo jste nepřišli, ta vám tedy utrhla pěknou ostudu!

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE
  .  (jkl)