• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Oba nováčci chtějí vybojovat základní sestavu (7. 9. 2010)  Prázdninový slib trenéra Honzy "Krbce" Kerbacha o posilách, se naplnil. Vedle odchovance Radka Šedivého, který se vrátil ze Zbraslavi, nastoupili za A tým ve 3. kole proti Střešovicím dva úplně noví muži. Marek Vokurka (na fotografii vlevo), syn někdejšího gólmana 70. a 80. let Antonína Vokurky, který předloni tragicky zahynul, a Hynek Tůma, kamarád pilíře zadních řad Jirky Chroustovského.

  Pro klubový web jsme oběma položili stejné otázky:

  Co vás přimělo přestoupit do Lipenců?
  Marek:
  Tak nejvíc za to může asi můj taťka, který tu kdysi hrál a bral mě sem na zápasy jako prcka. Hlavně jsem mu kdysi slíbil, že tu budu hrát! Tak to snad odněkud uvidí.
  Hynek: V létě mi volal Chroust (Jirka Chroustovský - pozn. red), jestli si nechci jít zahrát fotbálek. Přišel jsem a po tréninku se mě kouč ptal, kde jsem hrál atd. a další týden už se vyřizoval přestup, resp. hostování. Sranda je, že se mě ani nikdo neptal, jestli za Lipence chci hrát a už bylo vše vyřízeno, ale jsem za to rád.

  Odkud přicházíte? Jakou nejvyšší soutěž jste hráli?
  Marek:
  Přicházím z Hvozdnice, která hraje středočeskou I.A třídu. Dříve se mu podařilo hrát za Břevnov v divizi.
  Hynek: Hrál jsem v Aritmě pražský přebor asi půl roku, ale pak jsem s fotbalem na čas skočil, už to jsou skoro tři roky. Neměl jsem na nic jiného čaa, zejména kvůli škole, ale zdejší kalendář není tak nabitý, tak snad zvládnu většinu zápasů.

  Máte za sebou první minuty v lipeneckém dresu. Jaké to bylo?
  Marek:
  Pocity jsou zlý! Prohra :-( Nikomu se nic nepodařilo!
  Hynek: Jak jsem říkal, tři roky jsem nehrál na velkém hřišti, takže plíce dostaly zabrat, ale podařilo se mi pár centrů a udržet balón, tak jsem celkem spokojen, ale prohra mrzí. V závěru jsem měl hrát jakéhosi "podhroťáka" a nebyl jsem si tam dvakrát jistý, přece jenom brousit lajnu mi jde lépe.

  Jak se vám líbí prostředí - hřiště, zázemí, stánek apod.?
  Marek:
  Lipence jsou v pohodě. Znám to tu odmala. Vždycky jsem to tu měl a budu mít rád...
  Hynek: Hřiště trochu do kopce, ale záleží, jak se na to díváte, pak je zase z kopce. Ne, vážně. Trávník je slušný, ale je začátek sezony, tak uvidíme dál. Zázemí mi vyhovuje, mně stačí šatna, hřiště a balón. No a ze stánku jsem ještě nic neochutnal, ale jeví se mi to jako líheň skalních fanoušků :-)

  Jaké máte v Lipencích cíle?
  Marek:
  Chtěl bych se prosadit do základu A týmu a hrát pěknej fotbálek pro lidi a vítězit!
  Hynek: Už jsem se rozloučil s tím, že budu hrát v Liverpoolu, takže se chci fotbalem bavit a samozřejmě budu chtít vyhrávat.

  Už jste zaplatili zápisné?
  Marek:
  Zatím jsem v očekávání... Čekám na verdikt!
  Hynek: Ne a doufám, že žádné nebude :-). Při zápase si už s mojí lepenkou omotala štulpny půlka šatny, to jim musí stačit.
  (jkl)