• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Těším se moc, říká navrátilec Radek Šedivý (25. 7. 2010)

  První posilou, která se zařadila do přípravy lipeneckého áčka, je dvaadvacetiletý odchovanec Radek Šedivý, který strávil uplynulé dvě sezóny na hostování na Zbraslavi. Nejprve se uplatňoval v kádru A týmu v I.A třídě, ale poslední ročník hrál spíše za béčko. Nicméně ve svém mateřském týmu bude mít místo v základní sestavě na levé straně pravděpodobně "předplacené". Proto jsme ho před sezónou požádali o rozhovor.

  Vítej zpátky. Trenér Kerbach o tobě mluví jako o velké posile na levou stranu sestavy. Jak se těšíš?
  Děkuju za přivítání. Těším se moc, v Lipencích jsem vyrostl a fotbal jsem se naučil hrát tady. A když budu týmu ku prospěchu i na hřišti, tak budu jedině rád.

  Odcházel jsi ze II. třídy do I.A třídy, teď se vracíš do I.B třídy. Jak se ti ve vyšší soutěži dařilo? Zbraslavi přece až do závěru hrozil sestup.
  Na Zbraslavi je parta super lidí, kteří milujou fotbal stejně jako lidi tady v Lipencích, takže myslím, že jsem se tam mezi ně začlenil. První rok jsem hrával v celku pravidelně v základní sestavě, druhý rok už to bylo slabší, ale trenér mi určitě dával dost příležitostí si říct o místo v základu, takže bylo jen na mně ho přesvědčit. Největší skok byl v tom, že se víc a kvalitněji trénovalo, za což jsem byl moc rád a určitě to nakonec přispělo i k tomu, že se Zbraslav v celku v klidu zachránila. Myslím, že k tomu přispěla i hodně běhavá a tvrdá zimní příprava, takže jsme ke konci soutěže v sobě našli ještě dost síly k tomu vyhrávat anebo aspoň zremizovat v důležitých zápasech o záchranu. Zbraslavi přeji do budoucna jen to nejlepší.

  Jak jsi sledoval snažení svých lipeneckých spoluhráčů?
  V týmu áčka i béčka je hodně kluků, s kterými jsem v Lipencích vyrostl a hodně jsme toho spolu prožili. I když jsem v Lipencích dva roky nehrál, beztak jsme se scházeli a vždycky přišla řeč i na fotbal, takže jsem byl dobře informován a výsledky lipeneckých mužstev jsem po každém soutěžním víkendu sledoval.

  Co vlastně rozhodlo, že ses vrátil na domácí trávník?
  Aspektů bylo určitě víc, jedním z nich je ten, že od října začínám studovat při zaměstnání vysokou školu a každý volný čas na víc pro mě bude jen ku prospěchu. Za poslední rok jsem toho na Zbraslavi moc nenahrál, takže to mě určitě taky zviklalo se zamyslet nad určitými věcmi. A v neposlední řadě určitě kamarádi. A táta si taky stěžoval, že si nemůže na fotbale na Zbraslavi dát ani pivo, protože tam byl autem, tak teď už bude moct :-)

  Jsi známý tím, že ti společný trénink nestačí a že si přidáváš a chodíš třeba sám běhat. Hodláš s tím pokračovat? Myslíš, že s sebou strhneš i někoho dalšího?
  Běhání je jeden z mých koníčků a jelikož se to při fotbale velmi hodí, tak zabíjím dvě mouchy jednou ranou. Určitě v tom budu dál pokračovat. Je docela oříšek do toho se mnou někoho ukecat, ale občas se k mně někdo přidává. Budu asi muset vylepšit "ukecávací" metody… :-)

  Určitě jsi zaznamenal dvě velké fotbalově-společenské akce v letošním a loňském roce, kdy do Lipenců přijeli slavní fotbalisté i celebrity. A také poklepání na základní kámen nové budovy šaten. Je to pro tebe impuls, že se ve fotbale v Lipencích něco děje a dít bude?
  Obě akce jsem absolvoval a myslím si, že se velice vydařily. Lipencím jako městské části to jedině pomohlo a co jsem slyšel od kamarádů a známých, kteří tady byli poprvé, tak se jim u nás moc líbilo a byli mile překvapeni, že jste dokázali uspořádat akce takového rozsahu. Co se týče poklepání na základní kámen, tak jsem určitě sám zvědav, jestli se to všechno zrealizuje. Dobré zázemí je určitě potřeba a místnímu hřišti by slušelo. Myslím si, že se to tady určitě začíná hýbat směrem dopředu.
  (jkl)