• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám

  Sokol Lipence hledá trenéra k nejmladším (1. 9. 2009)

  Na fotbalových hřištích začala nová sezóna a Sokol Lipence řeší první vážný problém: hledá trenéry pro nejmladší hráče.

  V sezóně 2009/10 hraje v mistrovských soutěžích pět mužstev, z toho dvě dospělých a tři mládežnická. Ze starších žáků se stal mladší dorost a s ním do vyšší kategorie přešli i trenéři Luboš Petreje, Petr Bernklau a Nenad Milovanovič.

  Podobně se ze starší přípravky stali mladší žáci a také zde pokračuje s generací trenérské duo Vladimír Halgaš - Václav Švagr a z minulé sezóny zůstává Václav Cipra.

  Naopak Jaroslav Kábele a Josef Netolický, kteří vedli minulé mladší žáky, se odebrali znovu k skoro na začátek: k mladší přípravce, kde působí jejich mladší synové.

  A teď konečně k jádru problému: ukazuje se, že dobré výsledky práce s mládeží v Lipencích přitahuje další, mladší adepty fotbalu. Jsou to šestiletí a mladší kluci. Na ty však už trenéry Sokol Lipence nemá.

  Vítán je každý, zejména z řad rodičů budoucích mistrů kliček, kdo by se chtěl na výchově mladých fotbalistů podílet. K dispozici jsou dvě travnatá hřiště, fotbalové pomůcky (tréninkové branky, kužely, rozlišovací dresy apod.). Jako odměnu toho klub moc nabídnout nemůže. Práce trenéra je dobrovolná, nikdo ze současných koučů nebo vedoucích není placen. Dělá to pouze z lásky k fotbalu a ve snaze starat se vedle svého potomka, kterého má ve svém týmu, i o ostatní kluky. Odměnou mu je "pouhá" klubová tradice, radost ze společně sdílených vítězství a zážitků. Občas také samozřejmě nevděk a nepochopení. Ale to k sobě patří.

  Prosíme všechny, kdo by se chtěli na trenérské práci podílet, nechť kontaktují Jaroslava Kábeleho (602 216 743) nebo Václava Švagra (602 266 892). Současní trenéři se o nové posily už starat nemohou a postupně ani nebudou. Do mistrovských zápasů budou nasazováni pouze kluci ročníků 2001 a 2002, avšak ročník 2003 a mladší zcela výjimečně. V příští sezóně ročníky 01 a 02 pravděpodobně přejdou do starší přípravky, a jestliže neseženeme další dorovolné trenéry, mladší zůstanou bezprizorní.
  (jkl)