• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Áčko opouštějí dva hráči, jeden se vrací (4. 8. 2008)

  Áčko zahájilo přípravu před sezónou. Trenéři Honza "Krbec" Kerbach a Milan Jamrik v ní nemohou počítat se dvěma hráči: Radek Šedivý projevil přání zkusit štěstí na Zbraslavi a odchází na roční hostování do tohoto mužstva I.A třídy. O uvolnění z týmu požádal i Vašek Cipra ml., a to hlavně za časových důvodů. "Nestihám chodit na tréninky a často ani na zápasy. Budu se snažit aspoň uplatnit v béčku," řekl Václav. Slíbil nicméně, že v případě nouze za áčko zaskočí.

  Příjemnou zprávou je naopak návrat Pavla "Zipa" Rulíka (na obr.), který se zotavil ze zranění kolena. Po úspěšné rehabilitaci začne na konci srpna s přípravou a snad se brzy zapojí i do hry. "Nejraději bych ho viděl ve středu zálohy," řekl kouč Kerbach.

  Vedení klubu se také podařilo dotáhnout do konce přestup dvou mladých opor z Realu, Jirky Chroustovského a Honzy "Tyčky" Týče. Oba jsou v Lipencích od dorostu na hostování a teď se jejich angažmá konečně změnilo na trvalé.

  Mužstvo bude nyní trénovat dvakrát týdně. V úterý lehký fotbálek od 18, ostrý trénink ve čtvrtek také od 18 hodin.

  V sobotu 9. srpna čeká na A tým první zápasová zkouška. Zúčastní se turnaje v Boroticích. (mapa zde) Hrají celkem čtyři týmy, v zápase o postup do finále se střetneme s domácími, kteří loni vyhráli Memoriál Antonína Houdka v Lipencích.

  Letošní ročník tohoto turnaje na domácím hřišti se koná 16. srpna a bude poněkud skromnější než loni. Přihlášená družstva postupně odříkala, takže se nakonec hrát bude jen ve čtyřech: áčko a béčko Lipenců, Vrané, Kolovraty.

  Týden před koncem prázdnin přijede k přátelskému přípravnému utkání Bílá Hora, tým, se kterým jsme se sedm let utkávali v naší skupině II. třídy. Letos jsme se ale přesunuli do jiného oddělení, takže měření sil přivítaly obě strany. Doufáme, že se ještě podaří dojednat zápas na poslední víkend prázdnin.

  A první neděli v září už se hraje naostro: mistrák proti Bohnicím B, které postoupily ze III. třídy ze skupiny našeho béčka.

  (jkl)