• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Nový trenér dá šanci mladým (31. 7. 2007)


  Snímek ze 16. června 2007, kdy se Honza "Krbec" Kerbach loučil s aktivní brankářskou kariérou. Teď bude vést lipenecký A tým
  Foto: Andrea Kábelová


  Novým trenérem a manažerem A týmu, výkladní skříně lipeneckého fotbalu, se stal dlouholetý brankář a později hrající kouč B týmu Honza "Krbec" Kerbach. Jaké jsou jeho plány, předsevzetí a očekávání na prahu sezóny? Čtěte v rozhovoru pro klubový web.

  Z hráče, později hrajícího trenéra nebo spíš manažera B týmu ses stal nehrajícím koučem A týmu. Jaká je to pro tebe změna? Oblékneš přece jen ještě někdy dres a brankářské rukavice?
  Pravda, změna je to velká. Je nicméně nutná, a to jednak z důvodů zdravotních na mé straně, jednak i proto, že příležitost musí dostat mladí. Dorostenec Vrba je již dost zkušený a další mladík Poul také na konci minulé sezóny dokázal, že může zdárně v brance zaskočit. Já sám, pakliže mi to záda dovolí, zaskočím pouze v případě, že by dva mladí jmenovaní (nebo Pavel Novák, který snad bude chytat za béčko) nemohli, případně za starou gardu.

  S jakými cíli přebíráš vedení A týmu?
  Cíle nemohou být jiné, než v minulé sezóně, tedy hrát na čele tabulky a pokusit se o postup, byť je mi jasné, že zpočátku to bude díky zapracovávání nových kluků do sestavy těžší...

  Jakou očekáváš spolupráci s ostatními trenéry? Myslím s druhým trenérem A týmu Milanem Jamrikem, tak s vedením B týmu Honzou "Peškem" Šindelářem a Petrem Vokáčem a také s trenérem dorostu Vaškem Ciprou.
  Od Milana Jamrika očekávám pomoc zejména při tréninkových jednotkách a taktických poradách před zápasy. Od vedoucích B týmu pak spolupráci s umožněním vytížení některých hráčů ze širšího kádru áčka při zápasech béčka. S trenérem dorostu Václavem Ciprou se hodlám domlouvat na uvolňování hráčů Cikrta a Kovalčíka pro zápasy áčka, neboť tito plejeři již na A tým mají. Budu samozřejmě respektovat i potřeby dorostu, neboť jsou to jeho klíčoví hráči.

  S kým počítáš do kádru?
  Širší kádr áčka by měli tvořít hráči Vrba, Poul, Chroustovský, Kovalčík, Tůma, Stauch, Pavel Rulík, bratři Císařovští, Šedivý, Cikrt, Týč, Lepšík, Tatar, Scheib, Cipra, Halgaš, Witberger, Mázdra, Barva. Není vyloučeno v případě zranění či jiných obtíží povolání některých zkušenějších hráčů B týmu, jako například Šindelář, Kábele, Čech, Říha...

  Máš představu o kapitánovi týmu?
  Ale A tým kapitána přece má. Vláďa Halgaš je mužem na svém místě a očekávám, že po dobu svého zranění bude jako kapitán týmu svému mančaftu nablízku alespoň radou a na jaře nám opět pomůže. Musíme tudíž vyřešit jen jeho zástupce na dobu podzimní sezóny. Nějakou představu mám, ale rozhodnou sami kluci.

  Na hřišti jsi byl znám jako bouřlivák, který se nebojí seřvat spoluhráče, protihráče i rozhodčího, což ale ne vždy týmu pomohlo. Budeš takový i na lajně?
  Snad se mi podaří se zklidnit, už na to mám léta. Asi by nám to příliš neprospívalo. Ale když budeme vyhrávat, nebude k žádnému rozčilování příležitost.

  A co když bude někdo takhle bouřlivý v tvém týmu? Budeš ho zklidňovat?
  Rozhodně s Milanem Jamrikem nehodláme připustit, aby byl tým nesmyslně oslabován kvůli vyloučení, jako se to někdy stávalo na jaře loňské sezóny. Stejně tak nějaké hádky mezi spoluhráči. Naštěstí nás nyní bude dost, a tak si každý snad uvědomí, že pro zdar věci musí zlumit své vášně...

  Tréninky začínají 2. srpna. Jaký je další program týmu?
  Bohužel odpadl turnaj v Běštíně 4. srpna, jednáme však o náhradním programu, kterým by byl sobotní domácí přípravný zápas proti Vranému. Pak následuje 11. srpna Memoriál Antonína Houdka, dva přáteláky (Semi Kačerov a Zbraslav "B") a jdeme na první mistrák proti béčku Šeberova.

  Co bys chtěl vzkázat hráčům i fanouškům?
  Snad jen to, že úspěch nepřijde sám. Je všeobecně známo, že i sebelepší parta a dobří hráči nestačí, pokud se nebude trénovat. Ještě s klukama probereme, jaký model jim vyhovuje více, zda jeden trénink, kde budou pokud možno všichni, případně dvakrát týdně s menší účastí. Pakliže by měla pokračovat docházka na tréninky jako na jaře, nemá to snad ani cenu, neboť hrát stále 4. až 5. flek nemůže nikoho bavit. Věřím, že s příchodem dorostenců se situace zlepší a i ti starší se nechají strhnout těmi mladšími, byť všichni víme, že pracovní problémy má každý... Ale když si to můžou zařídit v jiných oddílech, proč by to nešlo u nás?

  Co se týče fanoušků, věřím, že přivítají návrat ke starému modelu domácích zápasů áčka v neděli odpoledne.
  (jkl)