• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Posila z 3. ligy chce hrát o postup (9. 3. 2007)

  PODPIS PŘESTUPU. Tato fotografie pochází ze srpna 2006. Vláďa Halgaš právě podepisuje přestupní lístek. Zdálo se, že jeho startu v lipeneckém dresu na podzim už nic nebrání. Pak ale ještě pomáhal Strakonicím.

  Přestup posily ze 3. ligy Vladimíra Halgaše se konečně stal skutečností. Fotbalový svaz koncem února zaregistroval jeho přestup a vystavil mu registračku, kde je v kolonce oddíl napsáno "Sokol Lipence". Výborný fotbalista se zkušenostmi ze Strakonic, Milína nebo Písku by měl lipeneckému týmu pomoci v bojích o postup do I.B třídy. A když ne letos, tak v příští sezóně určitě. A i když ještě nedal zápisné, poskytl Vláďa Halgaš našemu webu rozhovor.

  Jsi v Lipencích po dlouhé době hráč, který okusil vyšší soutěž než divizi. S jakým očekáváním do Lipenců přicházíš?
  Do Lipenců přicházím s tím, že chci ještě aktivně hrát, ale už ne na takové úrovni jako doposud, a protože se ze mě stal Lipaňák, rád si zahraju se sousedama. A očekávání? Já chtěl vždycky vyhrávat a v tom už se nezměním. To myslím je ta správná odpověď.

  Přestupní lístky jsi podepsal už v létě, ale na podzim jsi ještě startoval ve Strakonicích. Proč?
  To je pravda, už loni v létě jsem byl rozhodnutý, že skončím ve Strakonicích, resp. v Písku, kde jsem hostoval po zranění, ale tíživá situace s hráčským kádrem a přemlouvání několika kamárádů moje rozhodnutí oddálilo o půl roku. Po pravdě i já si chtěl dokázat jestli ještě v tomto věku (34), dokážu závodit s mladší generací.

  S Lipaňáky už jsi se měl možnost setkat na hřišti při několika přátelských utkáních. Jaká je podle tebe síla týmu? Máme na postup už na jaře, nebo se o to pokusíme až napřesrok?
  Je pravda, že se tady netrénuje čtyřikrát týdně, takže vidím velký rozdíl hlavně ve fyzičce, ale podle přáteláků, co jsem viděl, jsou na tom kluci docela dobře. A hlavně je parta a "vo tom to je". A postup? Naučil jsem se hrát zápas od zápasu a moc nekalkulovat s tím, jestli se to povede, nebo ne. Ale myslím, že mužstvo je silné a určitě bychom proto měli udělat všichni maximum. Několikrát jsem měl to štěstí být u toho, když se postupuje a všem přeju, aby to taky zažili. Mám na to jenom ty nejlepší vzpomínky.

  Zaujaly tě některé individuality?
  Určitě. Vlastně každý, kdo hraje, je individualita a je na trenérovi, aby pro něj našel to nejlepší uplatnění. Já nechci někoho vyzdvihovat, protože když se vyhraje, nese na tom podíl celé mužstvo a jednou je lepší ten a pak zase někdo jiný. A naopak, když prohrajeme, určitě nikdo z nás nepůjde domů a neřekne já hrál dobře a ostatní to prohráli. V tom vidím sílu Lipaňáků.

  Začal jsi také trénovat mladší přípravku. Vidíš tam nějaké talenty?
  To je těžká otázka. Ale už vím, že kluci a vlastně i holky, se zlepšují každým tréninkem. Je jenom velká škoda, že pět měsíců přes zimu není kde pořádně trénovat, a tak co se naučili na podzim, už zase neumí a začínáme skoro od znovu. Zimní turnaje v tělocvičně toho byly jasným důkazem. Ale i já doufám, že tady z nějakého prcka jednou vyroste hvězda a u piva v hospodě budu říkat: "Tohodle frajera jsem trénoval!"

  Jak se ti v Lipencích celkově líbí – na hřišti i mimo něj?
  S manželkou jsme tady moc spokojeni a určitě bychom neměnili. A fotbalově už taky měnit nebudu a věřím, že na konci sezóny budeme slavit postup.

  * Lipaňáci ve vyšších soutěžích *
  Vlastimil Hvězda – II. liga za Radotín v 60. letech
  Petr Vokáč - I. liga a Pohár UEFA za Bohemians a Duklu v 70. letech
  František Cmíral - I. liga dorostu za Spartu v 70. letech
  Ladislav Geigand - I. liga za Spartu (1-2 utkání) v 70. letech
  Vladimír Halgaš – III. Liga za Strakonice v 90. letech a do r. 2005
  (jkl)