• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Ve výboru jsou dva noví členové (1. 12. 2005)
  Dosavadní předseda klubu Pavel Rubeš po skončení valné hromady diskutuje s novým členem výboru Jirkou Pavlíčkem (26. 11. 2005 - foceno mobilem)

  Pojďme se ještě vrátit k valné hromadě Sokola Lipence, která se konala 26. listopadu.

  Předsedu zvolí výbor
  Jak už jsme informovali v jiném článku (klikněte zde) , odstoupil z funkce předsedy i člena výboru Pavel Rubeš. Valná hromada zvolila dva nové členy výboru:

  První je Jiří Pavlíček (na obrázku výše), který se nedávno přistěhoval a od začátku podzimní sezóny je členem B týmu. Má vynikající organizační schopnosti a bude určitě posilou výboru.

  Druhým nováčkem je Pavel Přibyl (v akci například zde ). Nejlepší klubový střelec uplynulé sezóny a po posledním podzimním kole i současný nejlepší kanonýr stíhá hrát za oba týmy dospělých a měl by být spojkou mezi vedením klubu a fotbalisty.

  Kdo bude novým předsedou? Podle stanov volí předsedu členové výboru. Počkejme tedy na první zasedání v novém složení a uvidíme.

  Konečně správný správce
  Odstupující předseda ve své zprávě zmínil, že se výboru na druhý pokus našlo najít správnou náhradu za správce areálu. Je jimi rodina Jirky a Jany Pospíšilových, kteří se o hřiště a budovu vzorně starají a mají zájem zůstat v Lipencích nadlouho. Jsou dokonce ochotni vložit do rekonstrukce budovy, která je majetkem místního úřadu, vlastní peníze a podílet se na jejím zvelebení.

  Spokojený byl předseda také s letní rekonstrukcí hřiště. Plochy před oběma brankami se zazelenaly, nejsou už vyšlapané a drnovité jako dlouhá léta před letošním červencem. Důležité bylo, že se na čtyři pět dní sešlo dostatek lidí na intenzivní brigádu a společnými silami jsme hřiště upravili a oseli. Přílo nám také počasí, léto bylo vlhké a novému trávníku prospívalo.

  Neveselé finance
  Nepříliš veselé byly debaty o financování. Hlavní částí příjmů jsou pro klub členské příspěvky, které je však někdy velmi složité od členů získat. Paradoxně od těch, kteří by s vyděláním neměli mít problémy. Nejlepší je situace v přípravce a žácích, naopak ve vyšších kategoriích sáhne vedení klubu až zastavení činnosti neplatičům. "Když neplatíš, nemůžeš se bavit, tedy hrát fotbal," vysvětlil hospodář klubu Vlasta Procházka.

  Významně samozřejmě pomáhají sponzoři, zejména Subterra, Agentura K+K, SP stavební, KERIM a další, kterým je třeba zvlášt poděkovat.

  Zpestřením byl na valné hromadě příspěvek dlouholetého člena a fanouška Antonína Kulíka, který si vzal slovo v diskusi: "Pánové, když jsem se přistěhoval, holedbal jsem se jako starej Kohinorák, že se přivedu peníze z Kohinorky. Bohužel s naším vedením není řeč. Takže abyste viděli, že chci držet slovo, tady dávám ze svýho," řekl tento bodrý důchodce a položil před hospodáře tisíc korun.

  Daleko horší je situace s příspěvky od místního úřadu. "V mnohých klubech tvoří dotace místních úřadů většinu rozpočtu," uvedl Pavel Rubeš. Ne tak u nás. Místní úřad na žádosti o finanční výpomoc s výchovou mládeže (v klubu sportuje téměř padesát dětí) nebo o opravu areálu, který je v jeho vlastnictví, příliš neslyší. Pravda, teď přislíbil koupit novou sekačku.

  Z pléna také zazněl hlas: "Proč tu vlastně nikdo ze zástupců místního úřadu není? Nebyl pozván?" - Předseda odvětil "Samozřejmě byl, jako tři roky nazpátek vždycky." Jenže nikdy nepřišel. Ale co, snad se to změní, vždyť za rok jsou volby!
  (jkl)