• Rozpis sezĂłny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička St. garda

  2. kolo - 20. 9. 2022
  Stará garda má po pěkném výkonu první vítězství ve 2. lize

  Sokol Lipence SG - FK Zlíchov SG 5:2 (2:1)

  Druhý zápas staré gardy musel být kvůli dešti odložen, ale o to víc se ve slunečném úterý povedl.

  Naši hráči se scházeli jak švábi na pivo, zatímco borců ze Zlíchova přijelo pět na střídání. Nakonec jsme ale měli aspoň dva hráče na střídání.

  Na stopera si po delší době a při nepřítomnosti Pepy Šulera nebo Zbyňka Zachy či Cyrilla Piteaua stoupl Vláďa Halgaš a hrál ho spolehlivě. Stáhl si k sobě do obrany Petra Macků a tomu se vzadu dařilo o dost lépe než minulý zápas v Řepích v útoku.

  Šli jsme do vedení, když Andrej Shalak utekl po křídle a předložil před branku Martinu Barvovi. Ten si vzpomněl na titul kanonýra z bratislavského turnaje a prostřelil brankáře.

  Pak jsme chvíli zaváhali, nechali vystřelit zlíchovského záložníka po rohu ze střední vzdálenosti a na jeho umístěnou střelu nemohl Petr Bezděk v brance reagovat. Vyrovnáno 1:1.

  Těsně před poločasovou přestávkou ale pro změnu po levém křídle unikl Martin Barva a naservíroval míč před branku, kde dobíhali Fanda Moidl i Andrej Shalak. K míč se dostal jako první Fanda a konečně protrhl svou střeleckou smůlu za starou gardu.

  Po změně stran se Martin Barva opět postavil do role nahrávače a uvolnil Andreje, který následně zvýšil na 3:1. Zaváhali jsme v obraně ještě jednou a nechali hlavičkovat opět po rohu vysokého hráče Zlíchova a ten snížil na 3:2.

  Naštěstí to byl poslední úspěch hostí. Po jednom gólu na naší straně ještě přidali Martin Barva a Andrej Shalak a po pěkném a zodpovědném výkonu jsme i v oslabení vyhráli 5:2. Získali jsme tak první tři body ve 2. Lize gentlemanů 40+. Další zápas se hraje v pondělí 26.9. od 18 hodin v Miškovicích.

  Sestava: Bezděk - Macků, Halgaš, Shalak, Pavlíček, Kábele, Ginnane, Moidl, Barva
  Branky: Barva a Shalak po 2, Moidl
  (jkl)