• Rozpis sezĂłny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička St. garda

  1. kolo - 7. 9. 2022
  Nováčkovská daň ve 2. lize v Řepích

  Sokol Řepy SG - Sokol Lipence SG 7:2 (2:1)


  Kde je míč?

  Lipenecká stará garda ač nechtěla, postoupila ze 3. Ligy gentlemanú 40+ do druhé. A hned v úvodním kole - zdá se - zaplatila nováčkovskou daň.

  V Řepích to zpočátku nevypadalo moc divoce. Hrálo se na obou stranách rozvážně, z nohy na nohu, bylo to vyrovnané. První střelu na branku jsme vyslali my, bodlo Jardy "Tašky" Kábeleho pod břevno ale brankář vyrazil na roh. Malý ukrajinský běžec Andrej Shalak se snažil pilovat lajnu, ale dostal se jen ke zblokované střele.

  Pak jsme ale na soupeřově půlce ztratili míč, domácí udělali rychlý protiútok a šli do vedení. Zdeněk Scheib pak ale převzal kolmici od Vládi Halgaše, vyhnul se jednomu obránci a prostřelil řepského gólmana. 1:1.

  Ještě jednou ale do přestávky soupeř utekl a podstřelil Jirku "Házu" Havlíčka prostředkem branky, Háza měl váhu na stojné noze a nedokázal zareagovat.


  Okamžik před vyrovnávacím gólem na 2:2. Míč z kopačky Zdeňka Scheiba je právě schován za bránícím řepským hráčem úplně vlevo, od jeho boku se pak odrazil do branky

  Chvíli po přestávce znoru Zdeněk Scheib vyrovnal, když se trefil z trestňáku. Míč prošel dvoučlennou zdí a odrazil se do branky.

  Jenže to bylo z naší strany vše. Možná to zlomil třetí gól, když před naší brankou vznikla "trma vrma", jak říkal komentátor Gabo Zelenay. Nedokázali jsme ani natřikrát uklidit míč do bezpečí, pak Taška promáchl a domácí po odrazu vstřelili gól na 3:2.

  Vzápětí ale přidali čtvrtý gól a my jsme začali hrát s otevřenou obranou na riziko. A to nevyšlo. Začali jsme toho mít fyzicky dost a do šancí se takřka nedostávali. Naopak domácí do čeho kopli, to skončilo v brance.


  Vláďa Halgaš střílí z dálky, gól z toho nebyl

  Nakonec se tedy skóre zastavilo na číslech 7:2. Bude to asi perné, naši předchůdci z Březiněvsi, kteří nám loni dávali pěknou čočku, v této skupině neuhráli ani bod. Doufejme, že budeme úspěšnější.

  Sestava: Havlíček - Fiktus, Halgaš, Šuler, Scheib, Shalak, Zacha, Pavlíček, Kábele, Vokurka, Macků
  Branky: Scheib 2
  (jkl)