• Rozpis sezĂłny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička St. garda

  1. kolo - 20. 4. 2022
  Vstup do jara se staré gardě povedl

  Sokol Lipence SG - Dolní Počernice SG 6:3 (4:1)


  Andrej Shalak se natahuje po míči z rohu, ale gól z toho nebyl

  Liga gentlemanů 40+ se na jaře vrátila do Lipenců. Protože se ale hraje po půlročních sezónách jako v Hanspaulce, zbavili jsme se bezkonkurenční Březiněvsi, která postoupila do 2. ligy, a přivítali Dolní Počernice, které po podzimu sestoupily k nám do 3. ligy.

  My jsme museli postavit do branky už čtvrtého brankáře od začátku podzimu, tři dosavadní (Krbec, Háza, Peterka) se potýkali se zraněními nebo s pracovními povinnostmi. A tak si gólmanské rukavice nasadil Honza "Fík" Fiktus. A také jsme přivítali nováčka, do dospělého věku dorostl Pavel "Zip" (narozeniny bude mít den před Čarodějnicemi). A hned chvíli poté, co vyběhl na trávník, potáhl míč k brance soupeře, napřáhl a na vlhkém pažitu dal skákavou střelou k tyči svůj první gól v kategorii staré gardy.

  To už ale vyrovnával na 1:1, když předtím hosté soustředili naši pozornost na levou stranu hřiště, na pravé straně si naběhl záložník a jeho spoluhráč mu předložil geniální a překvapivou křížnou přihrávku za naši obranu, takže měl střelec lehkou úlohu v souboji s Fíkem v naší brance.


  Šance po rohu, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo

  Velké šance pak měl Martin Barva, ale dvakrát sám před brankářem neuspěl. Naopak Roman Pecl se s podobnou příležitostí vypořádal kabrňácky, lehce se zbavil obránce a brankáře poslal na druhou stranu, než střílel. Barvič se ale pak také dočkal gĺového úspěchu, a to hned dvakrát, takže poločasový výsledek zněl 4:1.

  Po přestávce Dolní Počernice snížily, ale do vedení o tři branky nás poslal zase skákavou střelou Petr "Roger" Hendrych. A také Roman Pecl si dal opáčko své samostatné akce. Znovu uspěl v soboji s obráncem a pak se trefil přesně k tyči.


  Kanonýr Martin Barva tentokrát v obranném zákroku

  Tým hrál celkem zodpovědně, jen šli někteří hráči zbytečně do konfliktu se soupeři nebo s rozhodčím (pískal Jarda "Taška" Kábele). Hosté byli ale v drtivé většině velmi mírní a rozumní fotbalisté, takže to byl vcelku povedený fotbalový podvečer. Dolní Počernice pak v poslední minutě hlavou snížily, celkové skóre 6:3 však vyznělo přesvědčive v náš prospěch.

  Tabulka 3. ligy
  1. Sokol Lipence 6:3 3 b.
  2. Meteor Praha VIII 4:1 3 b.
  3. Dolní Počernice 3:6 0 b.
  4. Modřany 1:4 0 b.

  Sestava: Fiktus - Halgaš, Šuler, Pecl, Moidl, Hendrych, Barva, Scheib, Shalak, Rulík, Zacha
  Branky: Barva a Pecl 2, Rulík, Hendrych


  (jkl)