• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Dorost Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Turnaj v Bratislavě - 15. 6. 2022
  Stará garda přivezla z Bratislavy stříbro


  Stará garda v Bratislavě

  Stará garda po pěti letech navštívila Bratislavu a z tamního turnaje při příležitosti oslav 100. výročí klubu přivezla pomyslné stříbro. Navíc Martin Barva dva týdny po infarktu nejen že nastoupil, ale dokonce vyhrál soutěž o nejlepšího střelce. Dal osm gólů, druhý v pořadí jen tři.


  Martin "Barvič" Barva přebírá trofej pro nejlepšího střelce

  Lipence - Vodochody 1:2
  Počasí bylo oproti Lipeneckému dědečkovi před dvěma týdny o dost chladnější. Při úvodním zápase BCT Bratislava - SG Kuchyňa (2:4) hráči dokonce pořádně promokli. Naši fotbalisté proti soupeři z Vodochod (dříve Řeže) byli sice herně lepší, ale dostali ve 4. minutě gól a pak marně obléhali branku Vlada "Chachara" Bartovského. Největší šanci měl po úniku Martina Barvy Zdeněk Scheib, ale levačkou těsně netrefil. Ve druhé půli si tito hráči role obrátili, nahrával Zdeněk a Martin rybičkou mířil na odkrytou část branky. Opět šel míč těsně vedle. Další šance pochytal Chachar, mj. pak byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

  Chvíli před koncem pak soupeř udělal rychlý protiútok, brankář Tomáš Zunt míč v pádu vyrazil, ale bohužel se míč odrazil přesně na hlavu hráče Vodochod dobíhajícího z druhé strany. 0:2. Před závěrečným hvizdem stihnul ještě Martin Barva snížit, ale ty promarněné šance a chybějící gól nás velmi mrzely. Stály nás vítězství v turnaji.

  BCT Bratislava - Lipence 1:5
  Hned v následujícím zápase jsme narazili na domácí tým a opět jsme hned v 5. minutě prohrávali. Martin Barva však brzy vyrovnal. Petr "Máca" Macků přidal druhý gól a do přestávky Barvič zvýšil na 1:3. Hráli jsme pěkný kombinační fotbal a gólmanovi Tomášovi Zuntovi jsme dali jen malou šanci k vyniknutí. Obrana pracovala spolehlivě.

  Po přestávce zvýšil Jarda "Taška" Kábele po polostřele polopřihrávce od Andreje Shalaka na 1:4 a vše dokonal přesnou ranou k tyči z trestňáku Vláďa "Halgy" Halgaš. Odsoudili jsme tím pořadatelský a slavící tým k poslednímu místu.

  Lipence - Kuchyňa 7:1
  Poslední zápas turnaje byl bohužel jen o druhé místo, protože Vodochody byly v té době už jasným vítězem. Soupeř ze Záhoria zpočátku kousal, ale když mu dal Martin Barva v prvním poločase dva góly, zlomil se jak sirka. Druhý poločas už byl v podstatě exhibiční a Barvič si pěti góly pojistil trofej nejlepšího střelce. Další branky přidali Máca a konečně i Zdeněk Scheib a pohár za druhý flek byl náš.


  Petr "Máca" Macků přebírá pohár za druhé místo

  Zájezd do Bratislavy lze hodnotit jako velmi vydařený, škoda jen toho neproduktivního začátku. V brance skvěle zaskočil Tomáš Zunt z Davle (už chytal za SG v Miškovicích), v obraně kralovali Cyrille Piteau a Zbyněk Zacha, kterým zdárně sekundovali bratři Stauchové a Květa Ovesný. Nemluvě o "motorové myši" Andreji Shalakovi, který byl v obraně, ale brousil celou lajnu. Záloha, kde se točili Halgy, Taška, Zdeněk a Pavel Šubrt, si odvedla své a útočníci Barvič a Máca z nás udělali nejlépe střílející tým. Jak už řečeno výše - škoda toho prvního zápasu.


  Mužstvo s pohárem

  Sestava: Tomáš Zunt, Cyrille Piteau, Květoslav Ovesný, Zbyněk Zacha, Andrej Shalak, Vláďa "Halgy" Halgaš, Martin "Barvič" Barva, Petr "Šťuch" Stauch, Zdeněk Scheib, Petr "Máca" Macků, Michal "Šťuch" Stauch, Jarda "Taška" Kábele, Pavel Šubrt
  Branky: Barva 8, Macků 2, Kábele, Halgaš, Scheib

  Pořadí
  1. SG Vodochody
  2. Sokol Lipence
  3. SG Kuchyňa
  4. BCT Bratislava

  Nejlepší střelec
  Martin Barva
  (jkl)