• Rozpis sezĂłny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Dorost Žáci Pří­pravky Předpří­pravka Články St. garda

  2. kolo - 1. 9. 2021
  Stará garda se kousla a otočila zápas

  SK Modřany SG - Sokol Lipence SG 6:7 (3:1)

  Na pěkné modřanské umělce jsme nezačali dobře. Po pěkné střele domácích přesně k tyči jsme prohrávali 1:0 a v následných akcích jsme třikrát nastřelili brankovou konstrukci.

  Nejprve Zdeněk Scheib obešel tři hráče a tváří v tvář brankáři umísťoval míč placírkou k tyči. Jenže právě trefil jen tyč. Pak z trestného kopu Jirka "Háza" Havlíček, který hrál v poli snad po deseti letech, nastřelil břevno. Do třetice centroval Jarda "Taška" Kábele, pak Martin Barva střílel, brankář Modřan reflexívně vytrčil ruku a míč opět skončil na tyči.

  Jenže co bylo z naší strany upracované a neefektivní, to vypadalo od soupeře jako ráno kladivem. Jakmile se modřanští hráči dostali k naší brance, trestali naše chyby. A to ještě Petr "Peterka" Bezděk chytil minimálně tři góly po nedůrazných zásazích našich obránců.

  Za stavu 3:0 jsme však konečně protrhli střeleckou smůlu. Květa Ovesný se při obranném zákroku s ničím nepáral, poslal míč z první na pravé křídlo na Zdeňka Scheiba, ten si pohrál s bekem a dával před prádznou branku Martinovi Barvovi. 3:1 v poločase.

  Burcovali jsme se, že musíme jít do druhé půle, jako by to bylo 0:0. Jenže hned v první minutě jsme hloupě ztratili míč v přechodu do útoku, domácí šli 4 na 2 a zvýšili na 4:1 To už nevypadalo dobře.

  Jenže pak z trestňáku parádní bombou přesně do vinglu snížil Zdeněk Scheib na 4:2 a vzápětí Martin Barva snížil na 4:3. Byli jsme zpátky ve hře!

  Modřanští však nadále kousali a po nepříjemné střele z dálky opět k tyči šli zase vedení o dva góly.

  Na druhou stranu se už projevila naše změna taktiky, snažili jsme se podržet míč, přihrát si a nebouchat vše za každou cenu dopředu. Zdeněk Scheib snížil na 5:4 a Martin Barva vyrovnal na 5:5.

  Do konce chybělo asi deset minut a hrálo se nahoru dolů. Petr "Peterka" Bezděk trochu nešťastně vyběhl a podél něj dal modřanský útočník na 6:5.

  Nezahazovali jsme ale flintu do žita. Byli jsme si vědomi toho, že když si dobře přihrajeme, dokážeme se dostat do převahy a skórovat. Roman Pecl rozehrál roh zleva na Cyrilla Piteaua, ten si navedl míč na pravačku a krásnou střelou po zemi srovnal na 6:6.

  Domácí teď začali lapat po kyslíku, měli jsme více ze hry. Po krátkém obléhání branky se míč odrazil k Romanovi Peclovi, ten zůstal v klidu a s přehledm umístil míč do modřanské sítě posedmé.


  Jirka "Háza" Havlíček souhlasil s tím, že místo do branky půjde do pole. Hrál tam asi po deseti letech...

  Pěkný zápas to nakonec byl. Velkou posilou byl čerstvý čtyřicátník Cyrille Piteau z béčka, který v obraně zastoupil zraněného Vláďu Halgaše a ještě dal velice důležitý gól na 6:6. Klobouk dolů před Jirkou "Házou" Havlíčkem, který si troufl hrát v poli a určitě nezklamal. A pochvala patří i Peterkovi v brance obzvláště za první poločas. Celkově ale stará garda obstála hlavně tím, že nesklonila hlavu za nepříznivého stavu a dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející zápas.

  Co se týče pohybů v tabulce nejstarších střelců, Martin Barva o jediný den předběhl Vláďu Halgaše a dostal se v absolutních číslech už na 3. místo. Roman Pecl je na 6. místě, Zdeněk Scheib na 13. místě a nováček ve staré gardě Cyrille Piteau se dostal na 19. místo.

  Příští zápas se hraje doma proti Meteoru ve středu 8. září od 18 hodin.

  Tabulka
  1. Březiněves 10:5 4 b.
  2. Sokol Lipence 8:12 3 b.
  3. Meteor Praha VIII 4:4 1 b.
  4. Modřany 6:7 0

  Sestava: Bezděk - Ovesný, Pavlíček, Piteau, Havlíček, Scheib, Pecl, Moidl, Kábele, Hendrych, Barva
  Branky: Barva 3, Scheib 2, Piteau, Pecl
  (jkl)