• Rozpis sezĂłny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Dorost Žáci Pří­pravky Předpří­pravka Články St. garda

  1. kolo - 25. 8. 2021
  Soupeř z vyšší ligy byl nad naše síly

  Sokol Lipence SG - TJ Březiněves SG 1:6 (0:3)

  Loni jsme v Březiněvsi s tamním béčkem staré gardy uhráli bod za remízu 4:4, když kanonýr Martin Barva dal všechny góly. Tentokrát ale přijelo áčko, které se odhlásilo z vyšší soutěže a přihlásilo se k nám. "Nebavilo nás pořád prohrávat," vysvětlil jeden z březinevěských hráčů.

  V naší soutěži asi budou hrát prim. Věděli o sobě, nahrávali si z nohy na nohu a hlavně byli nesmírně produktivní. Už ve 3. minutě šli do vedení, když záložník uvolnil kolmicí podél Vládi Halgaše útočníka a ten sám před Jirkou "Házou" Havlíčkem nezaváhal.

  Z naší strany se do brajku dostal Fanda Moidl, ale nastřelil jen nohy březiněveského brankáře. Za stavu 0:1 mohl ještě srovnat Jarda "Taška" Kábele, kterého z levé strany našel nováček Petr "Roger" Hendrych, skákavý míč ale Taška netrefil dobře.

  No a pak hosté po našich ztrátách vepředu dvakrát zaútočili do otevřené obrany a v poločase to bylo 0:3.

  Druhý poločas byl o něco vyrovnanější, i když soupeř byl stále trochu lepší. Nás však srážela nedůrazná koncovka a na druhé straně otevřená okénka v obraně. A taky porce smůly. Jeden centr soupeře se odrazil od hrudi Honzy "Fíka" Fiktuse přesně k tyči Házovy branky.

  Pátý gól Březiněvsi však byl ukázkový. Útočník zpracoval dlouhý pas, obtočil se kolem Květy Ovesného a vystřelil přesně k tyči. Na tři doteky.

  Dočkali jsme se i čestného úspěchu. Mára Vokurka si vyměnil míč s Taškou a pak předložil před branku Romanovi Peclovi. Ten z první zamířil přesně k tyči.

  Jenže hned z protiútoku Březiněves opět předvedla parádu, když si za Vláďou Halgašem naskočil na hlavičku hostující hráč a koníčkem podél Házy nedal našemu gólmanovi šanci.

  Dostali jsme se pak ještě k několika střelám, Petr Hendrych například trefil břevno, Petr "Máca" Macků vyprášil brankáři rukavice a Márovi Vokurkovi ukopl gólman míč těsně před zakončením. Ale vítězství hostí bylo jednoznačné.

  Sestava: Havlíček - Ovesný, Halgaš, Scheib, Fiktus, M.Stauch, Pecl, Moidl, Vokurka, Kábele, Witberger, Henderych, Macků
  Branka: Pecl
  (jkl)