• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Dorost Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Příprava - 26. 8. 2020
  Stará garda v přípravě remizovala s Kazínem


  Michal Stauch (vpravo) hned v úvodu orazítkoval břevno

  Stará garda na začátku září vstoupí do mistrovské soutěže nazvané Liga Gentlemanů 40+, a proto si k přátelskému přípravnému zápasu pozvala vítěze červnového turnaje Lipenecký dědeček SK Kazín. Ze širokého více než 20členného kádru nakonec polovina lidí nemohla, nicméně 11 lidí připravených do zápasu 6+1 na půlku hřiště s hokejovým střídáním je tak akorát.

  Zápasu nesvědčil silný vítr vanoucí od západu, ale samozřejmě při střídání stran to měly oba týmy stejné. Začátek mírně patřil nám. S větrem v zádech jsme byli častěji na polovině hostí, slušně kombinovali a pokoušeli se o střelbu, protože v brance Kazína se střídali hráči z pole.

  Hned ve 3. minutě se pěkné střele odhodlal Michal "Šťuch" Stauch a orazítkoval břevno kazínské branky. Jít míč o deset centimetrů níž, je to gól jako cumel.

  Michal však byl při chuti a v 10. minutě nacentroval před branku, kde se ochomýtal osamocený Tomáš "Melinho" Melich. Míč se odrazil od Tomášová ramene do tyčky, zpět do zadku a pak do sítě. Ale historie se neptá - vedli jsme 1:0.


  Rozesmátý autor první branky Tomáš Melich naznačuje, kterou částí těla dopravil míč do sítě

  Druhý gól zařídil také Šťuch. Využil podklouznutí soupeře ve vzájemném souboji, ujal se míče a postupoval sám na branku. Neukvapil se však a počkal si, až mu naběhne Honza "Fík" Fiktus, který pak po ideální přihrávce mohl dávat gól do prázdné branky. 2:0

  Škoda, že pak naše nadvláda na hřišti skončila. Michal sice v další šanci nastřelil tyč, ale to bylo do přestávky z naší strany všechno. Pak jsme trochu přestali běhat a nechávali soupeři moc prostoru. A on toho využil. Šest minut před přestávkou po zbytečné ztrátě míče vyšachoval naši obranu a prostřelil Honzu "Krbce" Kerbacha.

  A aby toho nebylo málo, v nastavení první půle kazínský obránce centroval do ohně, zdálo se, že se ukopl a míč skončí za brankou. Vítr však zaúřadoval a míč vyběhnuvšího Krbce překvapil a zaplul do sítě.


  Krbec chytá centr z rohu

  Ve druhém poločase proti větru jsme byli trochu dýchaviční a hodně vyklidili pole. Hosté se ujali vedení, když křížná rána Milana Studeckého skončila přesně za tyčí.

  Těžko jsme se dostávali za půlku a ke střele na bránu už vůbec ne. Ke všemu se zranil Martin Barva, jeden z tahounů týmu, a s bolavou achillovkou odkulhal za čáru.

  Nevypadalo to s námi dobře a můžeme být rádi, že kanonýr Petr "Chroust" Tenkrát z Kazína své dvě šance neproměnil.

  Nakonec se Barvič vrátil do hry a byl u vyrovnávacího gólu. Přece jen jsme se v poslední čtvrthodině trochu oklepali a vrhli se do útoku. Vybojovaný aut vhodil podobně jako slávista Honza Bořil také věrný fanoušek červenobílých barev Fík až před branku, tam míč hlavoiu tečoval Roman Pecl a míč přistál před volným Barvičem a odkrytou brankou. Co měl náš ostřílený šutér dělat, než dát gól.


  Petr "Máca" Macků se z tohoto nadějného útoku, ba ani z jiných v zápase, neprosadil

  Zápas tedy skončil remízou a ukázal, že máme v mistrácích na čem stavět. Jen se musíme lépe střídat (nelze střídat, když má míč soupeř! - to se už učí už v přípravce) a lépe řídit systém hry. Tato role však připadne zkušenému vůdci Halgymu, který tentokrát chyběl. Příští zápas se hraje 2.9. od 18:30 doma proti Zličínu.

  Sestava: Kerbach - M.Činovec, Melich, Barva, Fiktus, Pecl, Ovesný, M.Stauch, Cipra, Witberger, Macků.
  Branky: Melich, Fiktus, Barva
  (jkl)