• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Dorost Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Lipenecký dědeček - 19. 6. 2021
  Lipeneckého dědečka obhájil SK Kazín


  Vítězný tým SK Kazín

  Lipenecké týmy staré gardy druhý rok po sobě neuspěly v tradičním domácím turnaji Lipenecký dědeček. Ten se hrál letos opět až v červnu, protože v obvyklý termín v květnu ještě vládla tuhá protiepidemická opatření. Teď je sice volněji, ale i tak se kvůli komplikacím s cestováním nemohl dostavit tým BCT Bratislava. Černošice tentokrát tým nesestavily. A Lysá nad Labem odhlásila svůj tým v pondělí před turnajem.


  Trofeje pro vítěze

  Titul ve čtyřčlenné soutěži obhájil SK Kazín, který neztratil ani bod. V rozhodujícím zápase s Vodochody, což jsou staří páni původně z Řeže, vyhrál 3:0, ale ještě devět minut před koncem obrazně držely vítěznou trofej Vodochody. Oba týmy totiž měly po dvou vítězstvích, když si poradily s domácími výběry (A a B), ale Vodochody měly lepší skóre, takže jim stačila remíza. Kazínští střelci Martin Dvořák (2x) a Petr Tenkrát však v závěrečných minutách výsledek strhli na kazínskou stranu a tak si mužstvo zpoza řeky Berounky znovu odváží pohár pro vítěze. Putovní trofej, sošku Lipeneckého dědečka, Kazínští kamarádsky ponechali v lipenecké klubovně.


  Brankář Vodochod Vláďa "Chachar" Bartovský zachraňuje před kazínským Petrem Tenkrátem

  Jestliže jsme loni lkali nad uplakaným počasím, kdy déšť skrápěl trávník i hráče od začátku do konce, letos hráče trápilo obrovské horko. Brankář Vodochod Vláďa "Chachar" Bartovský, s více než 60 lety nejstarší účastník, musel dokonce dvakrát požádat o přerušení hry a polít si hlavu studenou vodou, jinak by nemohl pokračovat ve hře. Zaplaťpánbu všichni přežili, ani jsme nemuseli volat záchranku, jako někteří sportovci v Praze a středních Čechách o den dříve.

  Lipenecké týmy byly neefektivní
  V prvním zápase hrálo domácí áčko proti obhájci z Kazína. Herně to nebylo špatné, ale byli jsme velmi neefektivní. Naopak Kazín vyrážel do smrtících protiútoků. Oba góly soupeře se narodily paradoxně u jejich vlastní branky. Nejprve Jarda "Taška" Kábele po autu váhal s rozehrávkou, přihrávku na Cyrille Piteaua zblokoval bleskově rychlý kazínský Petr Tenkrát a vyrazil střelhbitě k naší brance. Na půlce se ještě vyhnul Vláďovi Halgašovi, předložil spoluhráči Martinu Dvořákovi a ten do prázdné branky dal na 0:1. Podobný trest přišel ve druhé půli, když Petr "Šťuch" Stauch sice po rohu dohonil míč vysoko na soupeřově polovině před autovou čarou, ale kazínský hráč mu ho vzal a pelášil na Jirku "Házu" Havlíčka. Po vyšachování obrany opět skóroval Martin Dvořák. 0:2.

  Ve druhém zápase proti Vodochodům dostalo áčko gól už v 1. minutě. Zdeněk Scheib ztratil balón na půli, následoval bleskurychlý atak po levém křídle, centr před branku a tam zblízka dorazil Tomáš Černý. Do poločasu hosté zvýšili na 0:2. O přestávce se náš tým povzbuzoval, ale ihned po začátku druhé části hry vyšachovaly Vodochody náš tým potřetí a bylo to už 0:3. A mohlo být ještě hůř. V nepřehledné motanici před brankou vzal gólman Honza "Krbec" Kerbach míč do ruky po přiťuknutí od "Šťucha" a podle pravidel turnaje to znamenalo penaltu. "Krbec" sice vystihl směr, ale rozhodčí Kabourek nechal kop opakovat, protože se "Krbec" pohnul dopředu z brankové čáry před kopem střelce. Opakování penalty však nervově neunesl a opustil branku. Do branky šel opět "Háza", ale s penaltou už neměl problém. Zdeněk Holý mu ji záměrně poslal pomalou střelou do ruky.


  "VAR" usvědčuje "Krbce", že při penaltě Vodochod opustil brankovou čáru dříve

  V závěru ještě snížil Zdeněk Scheib na 1:3, ale to bylo z naší strany vše.


  SK Kazín dává kvůli špatně postavené zdi druhý gól do sítě Lipence B

  Béčko dostalo ve svém úvodním zápase s Vodochody čtyři góly a působilo až odevzdaně. Pak nastoupilo proti Kazínu a prohrávalo po pěkném voleji Petra Tenkráta už v první minutě. Když za chvíli stejný střelec přidal druhý gól, zdálo se být zaděláno na další debakl. Pak se však rozchytal Petr "Peterka" Bezděk a chytil snad pět gólů. Navíc Michal Stauch snížil na 1:2 a béčko ožilo. Do poslední minuty žilo s naději na bodový zisk, ale své úsilí do konce nedotáhlo.

  Takže nakonec v posledním zápase v domácím derby hrálo áčko proti béčku nikoli o nejcennější trofej, ale jen o 3. místo. Přičemž při lepším skóre stačilo áčku remizovat.


  Květa Ovesný uklidňuje rozkurážené kohouty Petra Tenkráta z Kazína a svého spoluhráče Petra Hendrycha

  První gól dal Martin Barva do prázdné brány, ale béčko mělo na lopatě vyrovnání. Roman Pecl si pohrál s obranou áčka i s brankářem "Krbcem" a ještě přihrával do lepší pozice Fandovi Moidlovi. Ten mířil k tyči a už už zvedal ruce ve vítězném gestu. Najednou se ale objevil na čáře Petr "Šťuch" Stauch a v poslední vteřině zabránil gólu. A hned vzápětí nohou vyrazil i Fandovu dorážku. Hráči se shodli, že tohle byl zákrok turnaje.

  Po přestávce přece jen béčku ubývaly síly. Jarda "Taška" Kábele a Nico Philemotte přidali další dva góly a bylo rozhodnuto.

  Na domácí týmy tedy zbyla jen pomyslná bronzová a bramborová medaile, ale co. Příští rok se pokusíme dostat Lipeneckého dědečka nazpátek!


  Lipeencký A-tým, stojící zleva Petr "Máca" Macků, Zdeněk Scheib, Petr "Šťuch" Stauch, Vláďa "Halgy" Halgaš, v podřepu zleva Cyrille Piteau, Nico Philemotte, Jarda "Taška" Kábele, Honza "Krbec" Kerbach. Na snímku chybí Dan Krištof, Martin Barva a Jirka "Háza" Havlíček

  Lipence A: Honza "Krbec" Kerbach, Jirka "Háza" Havlíček, Vláďa "Halgy" Halgaš, Martin "Barvič" Barva, Jarda "Taška" Kábele, Petr "Šťuch" Stauch, Zdeněk Scheib, Petr "Máca" Macků, Dan Krištof, Cyrille Piteau, Nico Philemotte

  Branky: Scheib, Barva, Kábele, Philemotte

  Lipence B: Petr "Peterka" Bezděk - Květa Ovesný, Michal "Šťuch" Stauch, Roman Pecl, Jirka "Prezident" Pavlíček, Fanda Moidl, Honza "Fík" Fiktus, Martin Liška, Pavel Šubrt, Petr "Roger" Hendrych

  Branka: Michal Stauch

  Výsledky
  Lipence A – SK Kazín 0:2
  Vodochody – Lipence B 4:0
  Lipence B – SK Kazín 1:2
  Lipence A – Vodochody 1:3
  Vodochody – SK Kazín 3:0
  Lipence A – Lipence B 3:0

  Pořadí
  1. SK Kazín
  2. SG Vodochody
  3. Sokol Lipence A
  6. Sokol Lipence B

  Nejlepší brankář
  Petr "Peterka" Bezděk (Lipence B)

  Nejlepší střelec
  Tomáš Černý (Vodochody)

  Nejužitečnější hráč
  Martin Dvořák (Kazín)
  (jkl)

  Kompletní fotogalerie bude později