• Rozpis sezĂłny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Dorost Žáci Pří­pravky Předpří­pravka Články St. garda

  4. kolo - 1. 10. 2020
  Zlatý bod

  TJ Březiněves B SG - Sokol Lipence SG 4:4 (1:2)

  Tohle byl bod vybojovaný spíš vůlí a střeleckými schopnostmi Martina "Barviče" Barvy, než kolektivním fotbalovým uměním.

  V krásném areálu v Březiněvsi s dvěma travnatými hřišti na téměř golfovém pažitu se domácí od počátku ujali dirigentské role. Měli míč víc na kopačkách než my, kombinovali, ale do velkých šancí se nedostávali. Naše obrana v čele s Tomášem Melichem a Martinem Činovcem v kombinaci s Jirkou Pavlíčkem a Květou Ovesným dokázali nájezdům koňů v černých dresech čelit.

  A odražené balóny jsme rovnou posílali dopředu na Martina Barvu nebo Honzu "Fíka" Fiktuse. Lépe s brejkovými situacemi uměl poradit Martin a v první čtvrthodině zařídil naše dvougólové vedení.

  Domácí se zaťali ještě víc a přece jen se už do nějakých šancí dostali. Vždycky však byl na správném místě už čtvrtý brankář staré gardy Petr "Peterka" Bezděk, jinak také nejlepší brankář Novoročního turnaje lipeneckých čtvrtí 2017.

  V 18. minutě se březiněveský Tomáš Bezpalec rozmýšlel, co s míčem, Jarda "Taška" Kábele před ním ustupoval a očekával, co udělá - a domácí borec napálil balón z dálky a trefil přímo horní vingl naší branky.

  Do přestávky měl soupeř velkou převahu, ale branku už nedal. Hned po změně stran však nejenže vyrovnal opět po střele z dálky, ale pak výsledek dokonce otočil na 3:2 po rychlém protiútoku, vyšachování obrany a střele do prázdné branky.

  Naši hráči se však semkli a začali lépe bránit. A opět jakýkoli míč směřovali rychle dopředu na číhajícího Barviče. A on skutečně opět utekl a nadvakrát přidal svůj třetí a vyrovnal.

  Březiněves pak šla znovu do vedení, když skórovala podobným gólem jako poprvé Midtjylland proti Slavii. Peterka holt není na výběhy stavěný, jdou mu spíš reflexivní zákroky na čáře. Hned vzápětí vybalil takový semafor, že by se za něj nemusel stydět Dominik Hašek, a vyrazil míč směřující do branky těsně nad břevno.

  Martin Barva pak vybojoval míč na levé straně, vyměnil si míč s Taškou a znovu vyrovnal. 4:4.

  Opravdu to bylo spíš upachtěné a ubojované než fotbalové. Ale nakonec i zasloužené, protože jsme se po zápase dozvěděli, že domácí měli ve svých řadách načerno jednoho mladšího hráče. Zpětně se pak omluvili, tak to snad bylo fakt naposledy...

  Sestava: Bezděk - M.Činovec, Ovesný, Melich, Scheib, Pavlíček, Fiktus, Muška, M.Stauch, Kábele, Barva, Macků
  Branky: Barva 4
  (jkl)