• Rozpis sezĂłny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Dorost Žáci Pří­pravky Předpří­pravka Články St. garda

  2. kolo - 9. 9. 2020
  Stará garda po změně stran excelovala

  SK Modřany SG - Sokol Lipence SG 3:7 (1:1)


  Michal Stauch brání­ centru Modřan

  Stará garda se podruhé v řadě nesesypala, když prohrávala a dovedla zápas do ví­tězného konce. Na nové modřanské umělce v krásném počasí­ využila své efektivity po přestávce a zí­skala druhé ví­tězství­.

  Domácí­ začali lépe a přehrávali nás. V úvodu se však vyznamenal gólman Martin Činovec a zlikvidoval dvě gólové šance. Kapituloval až po nenápadné střele, která zaplula ke vzdálenější­ tyči, otřela se o ni a skončila v sí­ti.

  Naštěstí­ naši borci do konce poločasu vyrovnali. Jarda "Taška" Kábele rychle rozehrál roh, dokud se modřanští­ hráči nevrátili, a nehlídaný Martin Barva levačkou ze vzduchu dal na 1:1.

  Hned v první­ minutě druhé půle utekl po levé straně Zdeněk Scheib, předložil Martinovi Barvovi a ten mezi nohama brankáře dal na 1:2. Stejný hráč pak obešel obránce a dokončil svůj hat-trick.

  Modřanští­ byli v těch chví­lí­ch úplně mimo mí­su a vzápětí­ nechali Barviče, aby přihrál osamocenému Zdeňkovi Scheibovi a ten se sám před brankářem nemýlil. 1:4.

  Domácí­ sice útočili, ale naráželi na připravenou obranu v čele s Vláďou Halgašem, kterému asistovali Michal Stauch, Jirka Pavlí­ček a Květa Ovesný. Odražené balóny pak sbí­rala naše záloha a podnikala rychlé výpady.

  Jeden mí­č takto ukořistil na vlastní­ půlce Taška, postupoval kupředu a hledal, komu by přihrál. Spoluhráči mu roztáhli obranu, takže Taška běžel stále kupředu a neatakován umí­stil mí­č k tyči. 1:5.

  Obraz hry se moc neměnil. Naše pevná obrana posí­lala záložní­ky kupředu a šestý gól přidal znovu Taška, když si za půlkou všiml vyběhnuvší­ho brankáře a z dálky ho přehodil. 1:6.

  Domácí­ pak sní­žli na 2:6, ale hned z protiútoku si vyměnili mí­č Barvič s Taškou a Barvič pečetil naše ví­tězství­. Třetí­ gól Modřan po pěkném centru a hlavičce už nic neřešil.

  Měli jsme ještě další­ šance, napří­klad Venca Cipra, kterému hodil mí­č z autu před osamoceného brankáře Barvič, ale Venca moc přemýšlel a doběhnuvší­ obránce mu mí­č vzal. Barvič mohl dát ještě aspoňˆdva góly, Vencova střela pod břevno měla také gólové parametry, ale brankář vytáhl. Nadějnou šanci měl i Květa Ovesný. Sedm kulí­ jako v Sarajevu ale na výsledkové listině zůstalo.

  Po dvou zápasech má tedy stará garda plný počet bodů a hlavně její­ působení­ splňuje svůj účel. Dří­ve narození­ fotbalisté se dostanou zase na plac a jejich hra dává smysl. Jedeme dál! Další­ zápas se hraje až 26. září­ proti Aritmě, která má také šest bodů.


  Martin Činovec likviduje jednu ze šancí­ soupeře. Foto: Káča Hájková

  Tabulka
  1. Lipence 12:7 6 bodů
  2. Aritma 11:6 6 bodů
  3. Březiněves B 3:5 0 bodů
  4. Zličí­n 7:11 0 bodů
  5. Modřany 3:7 0 bodů

  Sestava: M.Činovec - Ovesný, Vokurka, Halgaš, Scheib, Cipra, Pavlí­ček, Fiktus, M.Stauch, Kábele, Barva
  Branky: Barva 4, Kábele 2, Scheib
  (jkl)