• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Dorost Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  1. kolo - 2. 9. 2020
  Krásný obrat z 1:4 na 5:4

  Sokol Lipence SG - FC Zličín SG 5:4 (1:4)


  První gól v naší síti

  Jestli někdo zaslouží pochválit za bojovnost a nezahození flinty do žita, pak je to tým staré gardy. Po nepovedeném prvním poločase se "old boys" dokázali přeskupit a motivovat a čtyřmi góly otočili skóre. V premiérové sezóně svých mistrovských zápasů tak získali první tři body.

  Oproti přechozímu přípravnému zápasu přálo počasí a od počátku se zdálo, že budeme tahat za delší konec. Naši hráči si dávali míč, dostávali se na polovinu soupeře, ale bohužel nikoli k ohrožení branky. Naopak soupeř jakmile se dostal k balónu, okamžitě byl nebezpečný. A tak zápas vypadal zpočátku stereotypně. My útočíme do plných, soupeř vybojuje míč, zaútočí a dá gól.


  Zličíná dává na 0:2 z trestňáku. Z našich hráčů i brankáře udělal střelec diváky

  Takto to šlo až do 21. minuty a do stavu 0:3. Poté se Vláďa "Halgy" Halgaš nemohl dívat na neefektivní dobývání branky, vzal si míč po levé straně, nahrál před branku a tam Honza "Fík" Fiktus za pomoci teče snížil na 1:3.


  1:4, vše se zdálo být zmařeno

  To byl signál do našich řad: musíme protivníka pořádně zmáčknout. Jenže ještě před poločasem jsme v této riskantní otevřené hře ztratili míč a v rychlém protiútoku dával Zličín na 1:4. Všechno se zdálo být zmařeno.

  O přestávce se hráči soupeře hecovali, že nesmí polevit v efektivní hře. "Pamatujete, jak jsme jednou vyhrávali 5:1 a prohráli 5:6? To nesmíme dopustit," plácli si a šlo se do druhého poločasu.

  Hned z prvního útoku trojice Vláďa "Halgy" Halgaš, Zdeněk Scheib a Tomáš Melich vyšachovala soupeře a snížila na 2:4.

  To nám nalilo krev do žil a po přeskupení řad jsme se vrhli do dalších útoků. Tomáš Melich pak postupoval kupředu, obrana před ním couvala, tak se nebál vystřelit. Šup! Míč zaplaval a skončil u tyče zličínské branky. 3:4!

  Náš tlak nepolevoval. Na ukazateli času a skóre naskočila odehraná 44. minuta, Zdeněk Scheib se ujal trestňáku, spoluhráči stínovali před brankářem, takže nic neviděl - vyrovnáno 4:4! Na ukazateli svítily čtyři čtyřky!


  Jirka Pavlíček stíní před brankářem a trestňák Zdeňka Scheiba míří do sítě. Vyrovnáno!

  Ale to ještě nebyl konec. Soupeř byl v útoku, brankář Honza "Krbec" zachytil jeho centr, okamžitě rozehrál kupředu na Zdeňka Scheiba. Ten krkolomně, ale přece jen tečoval na Vláďu Halgaše, který si míč zpracoval, protáhl se kolem bránícího hráče a vrátil do ideální pozice Zdeňkovi. No aten pod branářem z bezprostřední blízkosti dokonal zázračný obrat našich barev.

  Do konce zápasu už jsme hráli velmi zodpovědně a nedovolili Zličínu skórovat. Velká pochvala tak patří celému týmu, že se po nepovedné první půli nezlomil a naopak dokázal parádní obrat. Přístí středu se hraje v Modřanech na umělé trávě.


  Krbec vyráží míč od zličínského záložníka. Udržel po poločase čisté konto

  Tabulka soutěže ZDE.

  Sestava: Havlíček (Kerbach) - M.Činovec, Halgaš, Scheib, Pavlíček, Melich, Moidl, Fiktus, Pecl, M.Stauch, Macků
  Branky: Scheib a Melich po 2, Fiktus
  (jkl)