• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Dorost Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Lipenecký dědeček - 8. 5. 2018
  Lipenecký dědeček se vrátil z Mokropes do Lipenců


  Vítězné foto (větší foto zde)

  Stará garda po roční přestávce vyhrála tradiční turnaj Lipenecký dědeček a vrátila trofej do lipenecké klubovny. Symbolická soška na podstavci byla rok za řekou Berounkou poté, co ji loni vyhrál SK Kazín hrající v Mokropsech pod všenorským jezem. Letos však manažer týmu Honza "Krbec" Kerbach složil vítězný tým, který mu navíc pomohl udržet čisté konto po všechny čtyři zápasy turnaje.

  "Osoby a obsazení" letošního turnaje byly stejné jako loni. Pět týmů: SK Kazín, SK Černošice, BCT Bratislava, SK Husinec-Řež a domácí Sokol Lipence. I rozhodčí byl stejný: Tibor Chodil. A zvládl porci deseti zápasů úplně sám, strávil na hřišti pět hodin!

  Hned v úvodním zápase se lipenecká stará garda utkala s obhájcem titulu SK Kazín. A omlazení našeho týmu bylo znát. Zbyněk Zacha, Petr "Šťuch" Stauch a Martin Barva, kteří i ve starogardovském věku nastupují pravidelně za béčko, a Milda Witberger, který má pořád své místo v áčku, lítali po hřišti jako stíhačky. A Milda přesnou střelou k tyči otevřel skóre. Po přestávce přidal dva góly Martin Barva a Kazín tak začal obhajobu bodovým mankem.

  Rychlostní i herní převaha našeho týmu se naplno projevila ve druhém zápase proti Sk Husinec-Řež. Po pěti minutách to bylo už 3:0 a z hostí se stali statisté v galapředstavení našich borců. Míč šel z nohy na nohu, rychlý pohyb s balónem i bez něj dělal soupeři obrovské problémy. Nakonec se skóre zastavilo na 8:0.

  Další zápas byl naopak v zajetí taktiky. Naši borci si dopředu okoukli, že Černošice mají kvalitní mužstvo, které dokáže střílet góly. Vždyť porazilo Bratislavu 5:3. A tak hlavní bylo hrát na jistotu a nedostat gól. Obrana dovolila jedinkrát ohrozit Honzu "Krbce" Kerbacha, když až před něj pronikl Petr Hendrych (trenér lipenecké starší přípravky). Ale Krbec včas vyběhl a šanci zlikvidoval.

  A protože Černošice jako největší soupeř v boji o celkové vítězství ztratily dva body i s Kazínem a měly horší skóre, stačilo nám v posledním zápase s Bratislavou remizovat. Zbyněk Zacha však nenechal nic náhodě a odvážně se položil do střely - a když ji brankář vyrazil, opakovaným pokusem ji procpal do sítě. Druhý gól jako pojistku přidal Martin Barva a bylo hotovo.

  Turnaj Lipenecký dědeček tak s jediným zádrhelem, když se černošičtí hráči pohádali s rozhodčím, takže hrozilo, že sudí odejde z placu, skončil úspěšně. Zejména pro omlazený tým domácích, kteří si tak vychutnali návrat trofeje a doufejme, že zadělali na příští vítězství.

  Novinkou v turnaji byl účast jediné ženy v kopačkách. Za Husinec-Řež startovala Radka Štěpánová, která má několik titulů se Spartou Praha. A smeknout se patří před nejstarším účastníkem turnaje - dvaasedmdesátiletým Frantou Červeným z Černošic, který nenastupoval jen symbolicky, ale byl regulérním členem týmu.

  Poděkování patří Tondovi Křížovi, který turnaj spoluorganizoval, a restauraci U Chytrého klandru za zajištění občerstvení.

  Sestava: Honza "Krbec" Kerbach - Květa Ovesný, Zbyněk Zacha, Michal "Šťuch" Stauch, Pavel "Šimpy" Bernklau, Petr "Šťuch" Stauch, Martin "Čína" Činovec, Honza "Pešek" Šindelář, Vláďa "Halgy" Halgaš, Martin "Barva" Barvič, Milda Witberger
  Branky: Barva 6, Witberger 4, Zacha 2, Bernklau

  Pořadí
  1. Sokol Lipence
  2. SK Černošice
  3. SK Kazín
  4. BCT Bratislava
  5. SK Husinec-Řež


  Nejlepší brankář
  Honza "Krbec" Kerbach (Lipence) Nejlepší střelec
  Petr Tenkrát (Kazín) Nejužitečnější hráč
  Martin Barva (Lipence)
  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE