• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Turnaj v Lipencích - 7. 5. 2017
  SK Kazín získal Lipeneckého dědečka hned ve své premiéře


  Kapitán SK Kazín Milan Studecký s vítěznou trofejí. Aspoň nějaká lipenecká stopa - Milan v Lipencích totiž vyrůstal

  Stará garda TJ Sokol Lipence se loni po 18 letech dočkala vítězství v tradičním turnaji Lipenecký dědeček a letos si dělala ambice na obhajobu. Organizátoři soutěž trochu vyšperkovali, pozvali poprvé pět mužstev místo dosavadních čtyř. Podruhé se zúčastnily Černošice, poprvé pak SK Kazín v čele s kapitánem Milanem Studeckým, který v Lipencích vyrůstal. Další dva účastníci byli staří známí: SK Husinec-Řež a dvojnásobný vítěz z posledních tří let BCT Bratislava.

  Hned v úvodu se obhájce loňského prvenství, tedy domácí tým, utkal s nováčkem z Kazína. "Dědečkové" byli ještě relativně plni sil, takže se hra celkem rychle přelévala na obě strany. Našim útočníkům ale nevycházela střelba. Buď šly na branku kazínského gólmana takové neslané nemastné tuťky, nebo se míč nevešel mezi tři tyče.

  A pak Kazín zaútočil, útočník přetlačil našeho obránce, brankář Honza "Krbec" Kerbach, vyběhl, míč se odrazil od jeho nohou k útočníkovým a koulel se pomaličku do branky. Za čáru přešel dřív, než k němu stačil doběhnout stoper... Ve druhé půli pak v době největšího náporu a snahy o vyrovnání hosté zaútočili do rozhozené obrany a skórovali podruhé. Naopak nám se nepovedlo proměnit šance ani tehdy, když už brankář ležel.

  Tedy značná ztráta pro obhájce na úvod. A to ještě Krbec, který byl na hřišti po zranění po 14 měsících, zachránil dva až tři další góly. Ve druhém kole naši "old boys" porazili Husinec-Řež 2:0 po brankách Martina Barvy, a zdálo se, že bychom ještě mohli bojovat o nejvyšší příčky a čekat na kazínské klopýtnutí.

  Jenže pak to přišlo. Výbuch a největší debakl turnaje. Opět jsme zprvu hráli vyrovnanou partii s Černošicemi a měli i první dvě gólové šance. Jenže stačila nedůslednost v obraně a hosté vedli 1:0. Krbec vyrazil míč, ale s dorážkou už si v poloze ležícího gólmana poradit nedokázal a nikdo mu nepřispěchal na pomoc.

  Po přestávce jsme čekali, že budeme hrát vabank a snažit se vyrovnat a případně i otočit výsledek, ale nastal pravý opak. Černošičtí dali druhý gól, vzápětí třetí a morálka týmu upadla k nule. Marně se Krbec v brance vztekal, že obránci nebo záložníci nekryjí nabíhající soupeře. Ti si z našich hráčů udělali nehybné kuželky a vyšroubovali skóre až na 5:0. A to je na 2x15 minut docela dost.

  Závěrečný zápas SG Lipence proti BCT Bratislava neměl ten náboj jako v uplynulých letech, kdy to byl souboj o vítězství v turnaji. Slováci totiž prohráli s Kazínem v duelu dvou neporažených 0:2 a tím mu vlastně přepustili pomyslný trůn.

  Náš nástup do zápasu s BCT však nebyl špatný a dlouhé minuty se hrálo na půlce hostí. Potom však zase přišel rychlý protiútok soupeře a Krbec byl bezmocný. Podařilo se nám sice vyrovnat po povedené kombinaci Martin Barva - Roman Pecl - Jarda "Taška" Kábele, ale hned za dvě minuty jsme dostali další branku. A ta se nakonec ukázala rozhodující a Bratislavští nám oplatili loňskou porážku 1:2 stejným poměrem. Odsoudili nás tak k "bramborové" medaili.

  Takže jaký byl letošní Lipenecký dědeček? Pozvaným týmům se líbil. Nakonec vydrželo i počasí, přestože předpovědi byly všelijaké. Také se nikdo nezranil a nikdo nezkolaboval, což je v tomto věku nejdůležitější. A rozhodčí Tibor Chodil zaslouží poklonu. Zvládl v jednom zátahu všech deset zápasů odpískat sám.

  Rozšíření počtu účastníků na pět bylo rozhodně přínosem. Na týmech z obou břehů Berounky bylo znát, že se pravidelně potkávají a někteří z nich stále hrají za áčko nebo za béčko. Naopak naše áčko a béčko hodně omladily, takže se "dědečkové" na hřiště moc nedostanou a měli toho "plné brejle". Každopádně jak novopečený majitel sošky Lipeneckého dědečka SK Kazín, tak SK Černošice chtějí svou účast příští rok určitě zopakovat. O SK Husinec-Řež ani nemluvě. BCT Bratislava se rozhodne podle toho, zda se bude chtít zúčastnit turnaji v Řeži - dvakrát by do Prahy asi nepřijela.


  Společné foto po slavnostním vyhlášení - ve větší kvalitě ke stažení zde

  Sestava: Honza "Krbec" Kerbach (Martin "Čína" Činovec) - Honza "Pešek" Šindelář, Jirka "Prezident" Pavlíček, Standa Pavel, Květa Ovesný, Petr "Doktor" Mengler, Michal "Šťuch" Stauch, Petr "Šťuch" Stauch, Roman Pecl, Jarda "Taška" Kábele, Vláďa "Halgy" Halgaš, Martin "Barva" Barvič, Nenad "Van Dam" Milovanovič
  Branky: Barva 2, Kábele

  Pořadí
  1. SK Kazín
  2. BCT Bratislava
  3. SK Černošice
  4. Sokol Lipence
  5. SK Husinec-Řež


  Nejlepší brankář
  Pavoľ Kalaber (Bratislava)

  Nejlepší střelec
  Vašo Melichárek (Bratislava)

  Nejužitečnější hráč
  Petr Tenkrát (Kazín)

  Kompletní výsledky zde

  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE