• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Turnaj v Bratislavě - 24. 6. 2017
  Starou gardu v Bratislavě zradily penalty


  Společné foto v Bratislavě (větší foto zde)

  Stará garda se konečně vypravila za hranice všedních dnů - na turnaj do hlavního města Slovenska na hřiště partnerského klubu BCT Bratislava. (mapa zde)

  Na pečlivé a dlouhé přípravy navázala páteční snídaně s párečky a nějakým pivkem U Chytrého klandru. A mohlo se vyrazit. Společným autobusem s kolegy z SK Husinec-Řež, kteří potvrdili svou pověst zdatných píčů a během cesty přitápěli pod kotlem.

  Rozbitá D 1 "nezklamala" a zácpy poněkud dobu na trase prodloužily, ovšem své na zdržení sehrály i četné technické (rozuměj: čůrací) přestávky. Bohužel se příliš nepovedla obědová pauza v kdysi vyhlášené restauraci U Raušů ve Velké Bíteši, kde obvykle staví na jídlo hokejisté i fotbalisté křižující republiku. Nepříliš přívětivá obsluha a průměrné až podprůměrné hotovky pro mnoho zúčastněných znamenaly jasný soud: sem už nikdy více.

  K hotelu výprava dorazila po šesti a 3/4 hodinách, hrůza. Vše ale napravil volný večerní program. Bratislavské centrum plné natřískaných hospod lákalo některé účastníky zájezdu k juchání do ranních hodin. O to těžší bylo samozřejmě ranní vstávání...

  Slabá střelecká produktivita
  První zápas jsme ale hráli v hezkém areálu BCT Bratislava vedle štěrkového jezera Kuchajda už v 9 hodin ráno. Soupeřem byl starší tým domácích. Měli jsme sice fyzicky navrch, ale zlobila nás střelecká produktiva. Nakonec rozhodl po sólíčku Martin Barva, ale na kopačce měl ještě aspoň tři góly.

  Ve druhém utkání jsme poměřili síly s vesnicí Hlboké u Senice. První poločas byl vyrovnaný. V úvodu druhého jsme bohužel dostali branku a pak jsme soupeře mačkali, ale útočili jsme do plných a nedokázali se prosadit. V době největšího tlaku utekl soupeřův útočník a pojistil vedení a upravil na konečných 2:0.

  Postoupili jsme však z tříčlenné skupiny z druhého místa do semifinále, kde nás čekal favorit turnaje: staří páni Slovanu Bratislava v čele s kapitánem Jaroslavem Timkem, který má mistrovský titul se Slovanem ještě z federální ligy a poté další dva ze slovenské ligy. Hrál i za federální a slovenskou reprezentaci. (více zde)

  Změnili jsme taktiku a hráli totální "prešovský" beton. "Belasí", jak se Slovanu podle bleděmodrých (belasých) dresů říká, naši obranu však přece jen jednou překonali. Sympatické však bylo, že pět minut před koncem jsme se zmohli k závěrečnému náporu a přimáčkli slavný klub k jeho brance. Dvě minuty před koncem pak míč po několika střelách propadl k Pavlovi Müllerovi a ten zblízka vyrovnal.

  V penaltovém rozstřelu byli všichni slovanisté úspěšní, Martinovi Barvovi však gólman soupeře střelu z penaltového bodu vyrazil. Hráli jsme tak jen o 3. místo.

  Čekal nás opět tým Hlboké a zvolili jsme opět defenzívní taktiku. Přesto jsme se dostali před branku soupeře, Michal Stauch přihrával před branku, Jenda Doubek míč pustil za sebe a najednou byl Jarda "Taška" Kábele sám před brankářem - umístil míč placírou k tyči a vedli jsme 1:0.

  Protivník nás ale tlačil a my zase tlačili čas. Bohužel dvě minuty před koncem Hlboké vyrovnalo a šlo se opět do penalt. Slovenští střelci byli opět úspěšní všichni, naopak Vláďovi Halgašovi brankář směr střely vystihl. Zbylo na nás tedy nepopulární 4. místo.

  Bezvadný kotlíkový guláš od pořadatelů (dokonce dvojího druhu) a nějaké to pivko nám ale spravily náladu, stejně jako koupání v jezeře. A večer opět výlet do ulic...

  Výlet se tedy rozhodně vydařil, i když fotbal v 33 stupních vyšťavil hráče do posledních sil. Bezvadná atmosféra na hřišti, ale hlavně pak ve městě, které tepalo do nočních hodin jak nějaké středomořské letovisko, však lákají k opakování.

  Sestava: Honza "Krbec" Kerbach (Jirka "Háza" Havlíček) - Honza "Pešek" Šindelář, Květa Ovesný, Michal "Šťuch" Stauch, Zdeněk Scheib, Jenda "Doubas" Doubek, Martin "Čína" Činovec, Jarda "Taška" Kábele, Vláďa "Halgy" Halgaš, Martin "Barva" Barvič, Nenad "Van Dam" Milovanovič, Pavel Müller, Petr "Máca" Macků
  Branky: Barva, Müller, Kábele

  Pořadí
  1. Slovan Bratislava
  2. BCT Bratislava
  3. Hlboké
  4. Sokol Lipence
  5. BCT Cvernovka
  6. SK Husinec-Řež


  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE