• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Turnaj v Řeži - 25. 6. 2016
  Stará garda zaznamenala v Řeži nejhorší výsledek v historii


  Kapitán týmu Květa Ovesný s cenami za 3. místo

  Stará garda byla namlsaná vítězstvím v domácím turnaji Lipenecký dědeček a pomýšlela i na trofej pro vítěze Memoriálu Jirky Vaňka v Řeži.

  Sokol Lipence - AFC Řež 3:1
  A začal skvěle. Proti nováčkovi turnaje AFC Řež, podnikovému týmu Ústavu jaderného výzkumu Řež, který měl ve svém středu i jednu ženu, jež kdysi hrála za Spartu, vedl už ve 2. minutě 1:0. Martin Barva našel dlouhým pasem Jardu "Tašku" Kábeleho a ten přehodil vybíhajícího brankáře.

  Potom sice jeden z nejstarších účastníků turnaje v dresu soupeře překvapil z úhlu Jirku "Házu" Havlíčka a vyrovnal, ale z protiútoku jsme si vzali vedení zpět. Vláďa "Halgy" Halgaš kolmicí vyslal Tašku před branku, ten se obtočil kolem gólmana a dal na 2:1. Ve druhém poločase pojistil vedení Michal Stauch nečekanou střelou za tyč.

  Sokol Lipence - Sparta Mratín 2:5
  Ve druhém zápase byl soupeřem Mratín, který v úvodním kole prohrál s domácí SG Řež 0:6. I proto ho asi naši hráči trochu podcenili. Zvlášť když šli opět do vedení. Taška rozehrál trestňák zes strany na Halgyho, Vláďa kolmicí našel před brankou Standu Pavla a ten se vyhnul obránci a zamířil přesně k tyči. Jenže jsme opět dostali laciný gól a bylo srovnáno. Ještě jednou jsme šli ale do vedení, když jsme po faulu na Martina Barvu kopali penaltu. Petr Mengler ji bezpečně uklidil k tyči. Ale soupeř znovu vyrovnal. Nepříliš prudká hlavička z úhlu proklouzla Jirkovi Havlíčkovi u tyče do sítě.

  Ve druhém poločase jsme obléhali branku soupeře, ale Mratín podnikal rychlé protiútoky. Navíc jsme mu dávali chybami v obraně ideální příležitosti. Martin Barva dvakrát ztratil míč jako poslední stoper, jednou při rozehrávce nahrál soupeři Vláďa Halgaš. Takže z vedení 2:1 najednou byla porážka 2:5.  Sokol Lipence - SK Husinec-Řež 3:4
  Přesto jsme ještě v turnaji mohli uspět a získat první místo. Museli bychom ale zatím suverénní domácí tým porazit o pět gólů. Zdálo se to jako nedostižný úkol. Jirka Havlíček ovšem nemohl se zraněným kolenem chytat, do brány se postavil Michal Ivan. V první půli jako bychom se zbavili koule na noze a po brankách Martina Barvy a Petra Menglera vedli 2:0. O přestávce jsme si říkali, že ty tři góly jsou v našich silách.

  Nebyly. Hráli jsme příliš otevřeně a domácí, kteří za dobu, co spolu hrajeme, hráli nejlepší fotbal, toho využili. Obrátili výsledek na 2:4. Martin Barva ještě snížil na 3:4, ale to bylo všechno.

  V 35 stupních pod spalujícím sluníčkem jsme tak dosáhli jen na 3. místo, což je nejhorší umístění od roku 2012, kdy jsme do Řeže začali jezdit. Nezískali jsme na rozdíl od minulých sezón ani žádnou individuální cenu. Zkrátka, letos se příliš nedařilo. Aspoň že turnaj poprvé za posledních pět let vyhráli domácí. Zaslouží si to.


  Kapitán domácích s vítěznou trofejí

  Sestava: Jirka "Háza" Havlíček (Michal Ivan) - Honza "Pešek" Šindelář, Martin Barva, Michal Ivan, Honza Doubek, Standa Pavel, Petr "Doktor" Mengler, Michal "Šťuch" Stauch, Jarda "Taška" Kábele, Vláďa "Halgy" Halgaš, Nenad Milovanovič
  Branky: Barva, Kábele a Mengler 2, Stauch a Pavel

  Pořadí
  1. SK Husinec-Řež
  2. Sparta Mratín
  3. Sokol Lipence
  4. AFC Řež  Výsledky turnaje

  (jkl)