• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Turnaj v Husinci-Řeži - 28. 6. 2014
  Zlatý hat-trick v Řeži nepřišel


  Stará garda na turnaji v Husinci-Řeži

  Dvakrát za sebou vyhrála lipenecká stará garda turnaj v Husinci-Řeži. Letos se jí to do třetice nepovedlo, a tak jsme si "Vítej, zlatý hat-tricku" zařvat nemohli.

  Budiž řečeno, že tentokrát jsme opět trpěli na omluvenky, celkem se nemohlo zúčastnit dvacet (!) pozvaných. Rekordně pozdní omluvy dorazily ráno v 5:17 a v 9:28... To se to pak organizuje turnaj, když se skoro na nikoho nemůžete spolehnout!

  Sokol Lipence - Hvězdný prach 1:3 (0:2)
  Nevyzpytatelný Hvězdný prach po loňském posledním místě tentokrát nabil sestavu mladšími hráči (minimálně dvěma z nich rozhodně nebylo 35 let, což je věková hranice staré gardy), ale nehádali jsme se. Rozhodně jsme s ním mohli uhrát lepší výsledek. Martin Barva měl v první půli dvě stoprocentní gólové šance, po přestávce minimálně jednu. Podobně se v nadějných pozicích neprosadili Nenad "Van Dam" Milovanovič, Vláďa Halgaš nebo v týmu hostující Michal Ivan.

  Naopak soupeř v první půli třikrát vystřelil na branku a z toho dvakrát skóroval a jednou trefil tyč. Ve druhé půli měl ale větší převahu a šancí nepočítaně. Že z toho využil jen jednu, je jeho věc. V závěru za nás snížil Petr Macků, když ho přihrávkou za obranu našel Michal Stauch.
  Branka: Macků

  Další zápas: Chvatěruby - SK Husinec-Řež 2:1

  Sokol Lipence - Chvatěruby 1:1 (0:1)
  Soupeř vlastně pořádně nevystřelil na branku - a už vedl. Po naší špatné rozehrávce dostal výhodu rohového kopu, míč prošel až k brankáři Jirkovi "Házovi" Havlíčkovi a ten ho nohou odkopl znovu do rohu a jen o metr minul tyč vlastní branky. Z opakovaného rohu už se ale Házovi povedl výstavní vlastňák. Shýbal se po míč, který k němu znovu proletěl, ale balón se odrazil od jeho stojné nohy do branky.

  Na druhé straně utekl Martin Barva, předložil jako na podnose Van Damovi a ten z malého vápna netrefil odkrytou část branky. Ve druhé půli ale Petr Macků předvedl ukázkový únik po křídle a ještě lepší centr do vápna. Tam si naběhl z druhé vlny Vláďa Halgaš a hlavou vyrovnal. Navzdory další převaze už jsme bohužel neskórovali a utkání skončilo remízou.
  Branka: Halgaš

  Další zápasy: SK Husinec-Řež - Hvězdný prach 3:8
  Chvatěruby - Hvězdný prach 0:4

  Sokol Lipence - Husinec-Řež 4:3 (1:1)
  Věděli jsme, že na druhé místo nám stačí jakékoli vítězství, při remíze budeme třetí a když prohrajeme, odjedeme s posledním místem.

  Přesto jsme opět pustili soupeře do vedení. Po našem rohu jsme se nestačili vrátit a domácí střelec jen slabě atakovaný obranou prostřelil vybíhajícího Házu. Pak ale Vláďa Halgaš hezky vysunul Martina Barvu a ten se konečně ve třetím zápase trefil.

  Po přestávce jsme měli raketový nástup a Petr Macků dvakrát propálil gólmana Řeže a také Barvič přidal svůj druhý gól. Sebeuspokojení po tříbrankovém náskoku se nám ale málem vymstilo. Domácí kopali penaltu, avšak střelu matadora zastavilo břevno. Laxní hra v obraně však pokračovala a Řež stáhla na rozdíl jediného gólu. Více už však nestačila, takže se závěrečným hvizdem rozhodčího Tibora Chodila jsme věděli, že druhý flek je náš a zůstáváme nejúspěšnějším týmem Memoriálu Jaroslav Vaňka v Husinci-Řeži. Petr Macků byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.
  Branky: Macků a Barva 2


  Kapitán Vláďa Halgaš s cenami za 2. místo

  Sestava: Jirka "Háza" Havlíček - Petr "Doktor" Mengler, Vláďa "Halgy" Halgaš, Tomáš "Tik" Pokorný, Standa Pavel, Jarda "Taška" Kábele, Petr "Máca" Macků, Martin "Barvič" Barva, Jenda "Doubas" Doubek, Milan "Čína" Činovec, Michal Ivan, Pavel "Pejbl" Antoš, Michal "Šťuch" Stauch, Nenad "Van Dam" Milovanovič


  Petr Macků s cenou pro nejlepšího hráče turnaje

  Pořadí
  1. Hvězdný prach 15:4 9 b.
  2. Sokol Lipence 6:7 4 b.
  3. Chvatěruby 3:6 4 b.
  4. SK Husinec-Řež 7:14 0 b.

  (jkl)