• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Turnaj v Lipencích - 8. 5. 2014
  Lipenecký dědeček odcestoval do Bratislavy


  Vítězné mužstvo BCT Bratislava

  Lipenecký dědeček, trofej pro nejlepší mužstvo turnaje staré gardy, má poněkud toulavé boty. Ne a ne zůstat v Lipencích. Po loňském výletu do Vraného se tentokrát vypravil až za hranice - do hlavního města Slovenska. Staré gardě Lipenců se ho prostě pořád nedaří vyhrát a vystavit v místní klubovně.

  Letos se k turnaji sešly stejné týmy jako loni, kdy bylo pořadí 1. SK Vrané, 2. Sokol Lipence, 3. BCT Bratislava a 4. SK Husinec-Řež (více zde) A nechali jsme i stejné rozlosování, takže v prvním zápase čekalo naše internacionály Vrané, s nímž loni prohráli 4:1. Náš tým byl poskládán slušně, ať už ze starých harcovníků, kteří zde hráli už v 80. letech (po dlouhé době napříjklad přijel Michal Puchmajer st.), tak ze současných aktivních hráčů nad 35 let a "nových starých", jako jsou Pepa "Burák" Buresch a Petr "Doktor" Mengler. Po roce od zranění achillovky si také zahrál Tomáš "Tik" Pokorný. Bohužel se však hned v prvním zápase zranil Jirka "Prezident" Pavlíček a letošního klání si tak s distorzí kotníku moc neužil.

  Sokol Lipence - SK Vrané 4:0 (3:0)
  Tentokrát se podařila odveta i s úroky. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, ale v 6. minutě vystihl Jarda "Taška" Kábele špatnou rozehrávku soupeře, ihned vyslal kolmo Petra "Kutila" Nováka a ten nechytatelnou střelou k tyči překonal Viktora Janauera v brance hostí. Druhý gól přidal Martin Barva, který to vzal na sebe, prošel obranou a uklidil míč do sítě. Před přestávkou přidal třetí gól zblízka Petr Macků, kterému naservíroval míč Petr Mengler. Ve druhé půli hráli především Vranští, ale bušili do připravené obrany, případně je vychytal skvělý Honza "Krbec" Kerbach, který zde položil základy své budoucí trofeje pro nejlepšího brankáře turnaje. Nakonec ještě utekl Martin Barva a upravil na konečných 4:0.
  Branky: Barva 2, Novák, Macků

  Další zápasy: BCT Bratislava - SK Husinec-Řež 3:0
  Sk Vrané - BCT Bratislava 3:3

  Sokol Lipence - SK Husinec-Řež 2:0 (0:0)
  Tohle už byl z naší strany méně povedený zápas. Hořeli jsme především v proměňování šancí. Kdyby bylo mistrovství světa v pálení tutovek, asi bychom byli hodně vysoko. Proto se po nerozhodné půli na naše kopačky začala vkrádat nervozita a vyhnal ji až úvodním gólem Martin Barva. Ten utekl ještě jednou a obránce ho zezadu ještě před vápnem složil. Podle pravidel byl vyloučen do konce zápasu a kopali jsme trestňák. Ten zvládl bravurně Vláďa "Halgy" Halgaš a bylo to 2:0.
  Branky: Barva, Halgaš

  Další zápas: SK Husinec-Řež - SK Vrané 2:3

  Sokol Lipence - BCT Bratislava 1:4 (1:3)
  Po dvou vítězných zápasech bez obdrženého gólu nám v utkání o vítězství v turnaji stačila remíza. A asi jsme se cítili i favoritem. Jenže rychlý gól soupeře nás brzy probudil ze sna. Šéf bratislavského týmu Rado Ležovič těsně před Krbcem a zády k brance lehce patou lízl přihrávku a usměrnil míč k tyči. Kritické bylo, že byl absolutně nehlídán.

  Za chvíli proháčkoval zleva po brankové lajně Petr "Máca" Macků, předložil Martinovi Barvovi a ten pečetil své vítězství v soutěži střelců. V tu chvíli jsme byli na nejvyšším stupni my. Jenže obrana zase nechala trestuhodně za svými zády volného hráče, ten si Krbce položil na zem a do prázdné branky dal na 2:1. A na koni byla Bratislava. A o to víc, když opět sám proti brankáři postupoval Rado Ležovič a chladnokrevně proměnil - 3:1.

  Druhá půle byla z naší strany křeč. Hráli jsme do plných, bratislavská obrana byla připravena. Navíc kombinace příliš nevycházely. A minutu před koncem završil svůj hat-trick Rado Ležovič a řekl si tak o titul nejužitěčnějšího hráče turnaje.
  Branka: Barva


  Na starou gardu Sokola Lipence zbylo stejně jako loni 2. místo

  Sestava: Honza "Krbec" Kerbach - Honza "Pešek" Šindelář, Vláďa "Halgy" Halgaš, Jirka "Prezident" Pavlíček, Tomáš "Tik" Pokorný, Petr "Doktor" Mengler, Pepa "Burák" Buresch, Standa Pavel, Jarda "Taška" Kábele, Petr "Máca" Macků, Marek "Mára" Vokurka, Michal "Puchy" Puchmajer, Martin "Barvič" Barva, Petr "Kutil" Novák

  Pořadí
  1. BCT Bratislava 10:4 7 b.
  2. Sokol Lipence 7:4 6 b.
  3. SK Vrané 6:9 4 b.
  4. SK Husinec-Řež 2:8 0 b.


  Nejlepší brankář
  Honza "Krbec" Kerbach (Lipence)

  Nejlepší střelec
  Martin "Barvič" Barva (Lipence) - 4 góly
  Honza Kropáček (Vrané) a Rado Ležovič (Bratislava) - 3 góly

  Nejužitečnější hráč
  Rado Ležovič (Bratislava) - 3 góly
  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE