• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Sezóna 2005-06
  Mini 10

  Turnaj se povedl navzdory předposlednímu místu


  Snímek našeho prvního zápasu proti Chuchli. Bylo to jediné utkání, v němž jsme dali gól a získali tři body.
  více fotografií zde


  Velký turnaj přípravek, který se v Lipencích konal 24. června a na který naši malí fotbalisté těšili, se povedl. Zúčastněné týmy odjížděly spokojeny a se slovy chvály na adresu organizátorů. Bohužel se příliš výsledkově nedařilo našemu týmu, který dal pouze jeden gól a skončil předposlední.

  Zaznamenali jsme však individuální úspěch: náš kapitán Dan Ondruška byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

  Turnaj byl letos mezinárodní, protože díky našim internetovým stránkám www.sokollipence.cz se o něm dozvěděli i v cizině – na Slovensku. Slovo dalo slovo a kluci z AS Trenčín se v pátek vydali do Prahy. Den před vlastním zápolením na hřišti si důkladně prohlédli svatostánek pražské Sparty na Letné i její tréninkové středisko mládeže na Strahově. Dostali se do míst, kam běžně veřejnost přístup nemá, takže vyvalovali oči a určitě to patřilo k jejich největším zážitkům.

  Nakonec jen sedm týmů
  Do Lipenců nakonec přijelo jen šest týmů, Dukla odřekla, takže s našim družstvem bylo celkem sedm účastníků a nemohlo se tedy hrát ve dvou skupinách. Ředitel turnaje Antonín Kříž systém přepracoval a hrálo se každý s každým 2x10 minut. Slunce pálilo jako na Sahaře, takže kluci toho měli za chvíli plné zuby. Ale s dobrým pitným režimem a osvěžováním vodou z rozstřikujích trysek se to dalo zvládnout.

  Náš tým dopadl prakticky úplně stejně jako v celé sezóně. Doplatil na neschopnost si pořádně přihrát a vystřelit. Za celý turnaj dal jen jediný gól nejslabšímu týmu z Chuchle. Budiž ale řečeno, že Chucheláci měli i nejmladší tým, hráli za něj i šestiletí prckové. Na to je výsledek 1:0 dost hubený.

  V zápase proti Zbraslavi se náš tým trochu zlepšil a bojoval, semtam si i nahrál. Chyběla však finální přihrávka, která by soupeře překvapila. Naopak stačilo malé zaváhání v obraně s branku dali Zbraslaváci.

  Třetí zápas proti ČAFC byl hodně bojovný a hosté měli více ze hry. Naši fotbalisté se však s notnou dávkou štěstí ubránili a získali bod.

  V utkání proti Trenčínu jsme jednoznačně tahali za kratší konec. Slovenští kluci ročníku 1997 hráli jako z partesu, jen se jim nedařila střelba. Teprve ve druhém poločase jim trochu pomohl náš vlastní gól a pak přidali ještě jednu branku.

  Také duel s Realem vyzníval jednoznačně pro soupeře a my jsme neměli moc šancí, jak vývoj zvrátit ve svůj prospěch.

  Poslední zápas se Spartou načala chyba Davida Skalského, který hodil aut vlastnímu brankáři, ale nevšiml si, že před ním stojí malý Sparťan, který se míče ujal a pádil k brance. Dan Ondruška ho atakoval trochu tvrději a Sparta kopala penaltu. Brankář Tomáš Landa ji sice vyrazil, ale k odraženému míči se dostal znovu střelec a doklepl míč do branky. Pak už naši hráči nebyli schopni se dostat svým mladším soupeřům (ročník 1998) na kobylku. Naopak v závěru inkasovali ještě jednou.

  Takže suma sumárum jedno vítězství, jedna remíza, čtyři body a předposlední místo. Nevýrazné až mdlé výkony hráčů v poli paradoxně pomohly Danovi Ondruškovi k titulu Nejlepší hráč turnaje. V našem družstvu totiž svým výkonem vyčníval, takže nechyběl prakticky na žádném lístku, který po každém zápase vyplňovali trenéři a určovali nejlepší hráče z týmu soupeře. V ostatních týmech byl rozptyl nejlepších hráčů větší, takže v součtu nezískali tolik bodů jako Dan.

  Nejlepším střelcem byl David Čadek z Realu se sedmi brankami a nejnadějnějším hráčem vyhlásili organizátoři šestiletého Vladislava Houšku z Chuchle, který bojoval proti o hodně starším a mohutnějším protihráčům a rozhodně se neztratil.

  Tabulka a vzájemný zápas se soupeřem
  1. Real Praha (0:2)
  2. Sparta Praha 1998 (0:2)
  3. AS Trenčín 1997 (0:2)
  4. SK Zbraslav (0:1)
  5. ČAFC Praha (0:0)
  6. Sokol Lipence
  7. Čechoslovan Chuchle (1:0, branka Šalamoun)

  Sestava: Tomáš Landa - Dan Ondruška, David Skalský, Filip Kudrna, Tereza Plecháčková, Viktor Kábele, Honza Šalamoun, Michal Suchiňák, Jarda Brousil, Honza Kerbach, Honza Halgaš, Lukáš Macek
  (jkl)