• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Sezóna 2009/10
  Přípravka

  10. kolo - 10. 4. 2010
  VIDEO: Přípravka se zlepšila až po přestávce

  Sokol Lipence - Xaverov 4:1 (1:0)


  Tomáš Kábele zblízka doklepává do prázdné branky a zvyšuje naše vedení na 2:0
  Foto: Tomáš Kulveit
  Více fotek pod článkem.

  Přípravka odstartovala jarní část mistrovských zápasů vítězstvím, ale nad daleko menšími kluky měla vyhrát mnohem výrazněji. V prvním poločase se ale lipeneckým fotbalistům moc nedařilo. Statečně bojující junioři z Horních Počernic dělali naší rozehrávce problémy. Jen málo přihrávek bylo přesných. A když už jsme se dostali před brankáře, střely šly buď do něj nebo vedle. Dokonce i nejlepší střelec klubu Jonáš Kulveit dvakrát tváří v tvář gólmanovi neuspěl.

  Pak se konečně ujal roh, který kopal právě Jonáš. Míša Šlachta si na Jonášův centr ideálně naběhl a když soupeřův gólman na míč nedosáhl, pálil Míša do prázdné branky. Byl to jeho první gól v této sezóně, shodou okolností v zápase, kdy byl poprvé kapitánem.  Xaverovští se za poločas celý dostali ke střele jen jednou, ale Tomík Netolický byl pozorný.

  Ve druhém poločase se výkon lipeneckých fotbalistů zlepšil. Snažili se už lépe přihrávat a některé akce už opravdu vypadaly fotbalově. Druhý gól byl výsledkem tlaku, který jsme na soupeře vyvinuli. K míči se ve vápně dostal Matěj Müller a chtěl ho zleva prostrčit do sítě. Trefil však jen tyč. Naštěstí se míč odrazil ke zcela volnému Tomášovi Kábelemu před prázdnou branku, takže nebylo těžké zvýšit na 2:0.  Podobně stál Tomáš na správném místě i při třetím gólu, kdy dorážel snad ze třiceti centimetrů. Pak ale hosté snížili, když využili zaváhání na pravé straně naší obrany a s trochou štěstí dostrkali balón za ležícího Tomíka Netolického.  Čtvrtý gól přidal Jonáš Kulveit po delším obléhání soupeřovy branky. Zpracoval si míč na vápně a nekompromisně zavěsil.  Po gólech volaly i další akce, ale míč mnohdy našim hráčům uskočil, nebo byli namístě xaverovští obránci. Celkově se v tabulce držíme na 4. místě, ale v následujících dvou zápasech nás čekají dva nejsilnější týmy.

  Sestava: Tomík Netolický - Vojta Doubek, Jirka "Fany" Stoy, Míša Šlachta, Jonáš Kulveit, Tedík Nauš, Matěj Müller, Vojta Zítek, Albert Slížek, Tomáš Kábele, Kuba Ondruška, Vojta Petruk
  Branky: Tomáš Kábele 2, Míša Šlachta, Jonáš Kulveit

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE
  .  (jkl)