A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

4. kolo - 29. 9. 2024
    Tři tyče a břevno, nezasloužená prohra

SK Modřany B - Sokol Lipence B 4:2 (1:0)

Modřanský obránce těsně před Omarem Akchurinem odvrátil roh Borise Mba Ndonga na roh. Málem si dal vlastní gól

Tentokrát jsme v Modřanech prohrát nezasloužili. Všichni bojovali a zejména na počátku druhé půle to vypadalo, že jsme schopni zápas otočit. Za stavu 1:1 Omar Akchurin krásnou šajtlí trefil tyč. Stačilo dvacet centimetrů doprava a byl by to gól měsíce, skončil by totiž přesně ve vinglu.

A bohužel prakticky z protiútoku šli domácí do vedení. Modřanský útočník si v pravém rohu hřiště poradil s dvěma našimi obránci a poslal míč před branku. Tam se zdálo, že bude dřív Matěj Císařovský než modřanský hráč, ale bohužel opak byl pravdu a z voleje dal na 2:1.

Ale pojďme zpět do prvního poločasu. Dlouho se hrálo bez velkých šancí. Byl to tvrdý, vyrovnaný mač. Bohužel jsme na hrbolatém trávníku dost míčů poztráceli nebo vyházeli ze hřiště. A v 36. minutě jsme trochu darovali soupeři trestňák. Nejprve Oscar French neodkopl míč dostatečně daleko, takže se ho opět ujali domácí a tlačili se dál do vápna. Vracející se Boris Mba Ndong zavadil metr před vápnem o nohu protivníka a pískal se faul.

Gólman Michael Schmidt je bezmocný. Vrhl se po své levé ruce, ale trestňák ve zdi někdo tečoval a míč doputoval na druhou stranu branky

Míč bohužel prošel zdí a odrazil se do protipohybu brankáře Michaela Schmidta.

Hned na začátku druhé půle ale David Čech unikl po levém křídle a naservíroval balón před branku. Omar Akchurin byl včas na svém místě a vyrovnal.

Bohužel nás potkala smolná nebo spíše slabá třináctiminutovka. O gólu na 2:1 už byla řeč, třetí gól nádherně zařídil domácí hráč Milan Šídlo, posila z áčka. Vzal si míč na pravé straně hřiště, vyhnul se snad pěti našim hráčům a přesně vystřelil k tyči.

Mezitím Michael Schmidt dvakrát skvěle vyběhl a zachránil dva góly. Do třetice mu to však nevyšlo. Oscar French ve snaze odvrátit dlouhý a vysoký pas netrefil míč dobře a ten se dostal až k našemu gólmanovi. Ten klidně mohl hrát rukama, protože to malá domů nebyla. Bohužel zvolil odkop a trefil se přesně na nohy dotírajícího útočníka. Co ten měl dělat, než zahrát do prázdné branky?

Hned o minutu později jsme snížili, v akci byli opět David Čech a Omar Akchurin. A hnali jsme se za dalšími góly. Bohužel nám nebylo souzeno. Ještě dvakrát se rozezněla tyč, jednou i břevno. Třikrát jsme mířili těsně vedle nebo nad.

Domácím také pomáhal lajnový rozhodčí. Zvedal praporek pokaždé, když dopředu mířila přihrávka na naše útočníky nebo záložníky. Na rozdíl od našeho vedoucího, který se snažil mávat poctivě.

Sestava: Michael Schmidt - Matěj Císařovský, Martin Halgaš, Oscar French, Sasha Ivantsov (73. Bertrand Habinshuti) - Vojta Doubek (73. Tonda Kremlík), Boris Mba Ndong, Faith Adubofour, David Čech - Marek Vodička, Omar Akchurin
    Branky: Akchurin 2