A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

2. kolo - 17. 9. 2024
    První vítězství béčka přišlo z Řep

Sokol Řepy - Sokol Lipence B 1:2 (1:2)

Nadeem Meghji vyrovnává na 1:1. Zužitkoval přihrávku Davida Čecha a lehce přehodil vyběhnuvšího brankáře

První venkovní zápas odehrálo béčko v Řepích až v úterý. O deštivém a povodňovém víkendu byla drtivá většina zápasů odložena.

Řepy po jarní části sezóny sestoupily z I.B třídy, kde se potkávaly s naším áčkem, ale celou minulou sezónu hrály roli otloukánka a byly jasně poslední. Ambice však mají a chtějí hned postoupit zpět.

Domácí také šli do vedení. V 8. minutě se krásně trefil Lang, který v přípravce hrál za Spartu i Slavii, poté prošel Motorletem. Levačkou zakroutil míč do naší šibenice, Karol Lasocki se natahoval marně.

Další stoprocentní šanci Řep vychytal Karol, který skvěle vyběhl a zmenšil úhel při samostatném úniku soupeře.

Po půlhodině hry zastavil Faith Adubofour útok soupeře, míče se chopil David Čech a pelášil s ním k brance protivníka. Pak chytře přihrál Borisovi Mba Ndongovi. Ten byl zřejmě faulován ve vápně, ale balón prošel na volného Nadeema Meghjiho. Nadeem zachoval klid a lehce přeloboval vyběhnuvšího brankáře. 1:1.

Pak jsme měli trochu štěstí, protože domácí ve velké šanci přestřelili zhruba z deseti metrů.

Těsně před koncem poločasu Faith vysunul Borise, ten v obrovské šanci nechal vyniknout domácího brankáře. Následný roh jsme pak nekopali rovnou do vápna, ale rozehráli. Poté zprava zezadu Mára Vodička poslal míč "do ohně", tam se najednou objevil nehlídaný Nadeem a otočil skóre zápasu na naši stranu. Nádherný gól do šatny!

Nadeem Meghji střílí druhý gól našeho týmu

Ve druhé půli začaly mít více ze hry Řepy. Jejich šance ale nebyly příliš gólové, Karol se v bráně v podstatě moc nezapotil.

Naopak na druhé straně jsme měli dvě jasné tutovky. Nejprve Tonda Kremlík sám tváří v tvář brankáři jen nastřelil tělo tohoto strážce řepské svatyně. A poté pas Matěje Císařovského podklouzl soupeřovu stoperovi pod nohou, najednou tam byl Boris a oběhl i brankáře. Střílel pak do opuštěné branky a naši hráči už pomalu zvedali ruce. Jenže Boris tu branku netrefil.

Domácí se snažili o vyrovnání až do závěru, ale stříleli pánubohu do oken nebo tak, že s tím neměl Karol nebo blokující obránci problém.

Získali jsme tedy první tři body do tabulky na půdě jednoho z favoritů soutěže. Příští zápas se hraje v sobotu 21. září od 16:30 doma proti Stodůlkám C.

Sestava: Karol Lasocki - Matěj Císařovský, Marek Vodička, Oscar French, Michal Doubek (77. Paul Ginnane) - Honza Cikrt, Nadeem Meghji, David Čech, Faith Adubofour, Tonda Kremlík (90. Frank Tamirepi) - Boris Mba Ndong
    Branky: Meghji 2