A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

1. kolo - 8. 9. 2024
    Vyrovnaný zápas se rozhodl v posledních sedmi minutách

Sokol Lipence B - SK Zbraslav B 2:4 (0:1)

Honza "Krbeček" Kerbach odvrací centr Zbraslavi

Lipenecký B-tým se sešel přesně po třech měsících od posledního mistráku. Žádný přípravný zápas, trénovala jen část týmu. A prvních dvacet minut to bylo velmi znát.

Byli jsme pozdě u každého míče, dávali jsme soupeři strašnou spoustu prostoru a času. Paradoxně ale zaostávali ti, kdo chodili na tréninky. Zřejmě náročný víkend...

Po úvodní dvacetiminutovce jsme se přece jen probudili. Přesto to byla Zbraslav, která šla do vedení. Na jeden dlouhý míč za obranu vyběhl gólman Karol Lasocki a snažil se ho před dotírajícím útočníkem odehrá zpět do pole. Bohužel protihráče trefil a odražený balón zahrál zbraslavský Ondřej Sedláček z prvního doteku obloukem přes všechny do naší sítě.

Nováček Bertrand Habinshuti v akci. Kvalitu prokázal, ale potřebuje potrénovat

Pak Boris Mba Ndong krásně kolmicí uvolnil Nadeema Meghjiho a ten se snažil vyběhnuvšího brankáře také přehodit. Bohužel přehodil o kousek i branku.

Karol Lasocki se pak dvakrát vyznamenal a zlikvidoval jeden samostatný útok a jednu umístěnou střelu po zemi.

Karol Lasocki téměř penaltu lapil, bohužel mu míč proklouzl do sítě

Po změně stran jsme měli herní převahu a brzy jsme vyrovnali. Nadeem Meghji unikl po pravé straně a našel před brankou volného Omara Akchurina.

Jenže hned z protiútoku hosté dostali možnost jít opět do vedení. Matěj Císařovský okopíroval naivní faul Ladislava Krejčího ze sobotního zápasu reprezentace v Gruzii a z penalty Ondřej Sedláček podruhé skóroval.

Kanonýr Zbraslavi Ondřej Sedláček v akci, tentokrát z toho gól nebyl

Pak jsme znovu vyrovnali. Matěj Císařovský našel dlouhým pasem ve vápně Martina Halgaše, jeho přiťuknutí dostal nekompromisně do sítě opět Omar Akchurin.

A nejdůležitější okamžik zápasu se odehrál v 85. minutě. Klasické "nedáš - dostaneš". Omar byl opět v akci a mohl jít sám na branku. Míč mu však zůstal pod kopačkou a obránce jeho pokus zblokoval. Míč se dostal okamžitě po této akci na druhou stranu, zleva postupoval Ondřej Sedláček a uzavřel svůj hat-trick.

Nadějná akce v první půlce, ale Honzovi Kerbachovi míč uskočil

V době, kdy už jsme hru úplně otevřeli a hráli vabank, stějný střelec hostí znovu přeloboval vyběhnuvšího Karola Lasockiho. Bylo rozuhodnuto.

Celkově to nebyl špatný zápas a mohli jsme klidně i vyhrát. Negativním jevem je, že se hráči moc často baví mezi sebou a místo povzbuzení si vyčítají chyby. Ty ale přece nikdo nedělá schválně. Skvěle to po zápase vyjádřil jeden z lídrů týmu Boris Mba Ndong: "Hrajeme pro klub, pro naše fanoušky, kteří se na nás chodí dívat a podporují nás. Prosím, pokud máte s někým nějaký problém nebo dva hráči mají mezi sebou nějaké problémy, nepřenášejte je na hřiště, protože nám to nepomáhá hrát jako tým. Pracujme a napravme naše dnešní chyby, pak budeme příště lepší."

Sestava: Karol Lasocki - Bertrand Habinshuti (46. Martin Halgaš), Honza Kerbach, Oscar French, Matěj Císařovský - Saša Ivantsov (72. Matěj Palek), Nadeem Meghji, Boris Mba Ndong, Faith Adubofour, Michal Doubek (56. Tonda Kremlík) - Omar Akchurin
    Branky: Akchurin 2