A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

17. kolo - 4. 5. 2024
    Důležité! Souboj o šest bodů skončil vítězstvím

Sokol Lipence B - Sokol Lochkov 2:0 (0:0)

Míč je konečně v síti. Poslal ho tam z trestného kopu kapitán Pavel Hašek (není na snímku). Vedeme 1:0 v 53. minutě

Velmi důležitý zápas o šest bodů nakonec béčko zvládlo. Nebylo to ale jednoduché, zvlášť v první půli se nám vůbec nedařilo a mohli jsme děkovat štěstí i neumění Lochkovských, že jsme neprohrávali.

Z naší strany jsme předvedli špatný pohyb bez míče a spoustu nepřesností. V tenise se tomu říká nevynucená chyba. Bezpočet přihrávek tak skončil na kopačkách hostí nebo v zámezí. Prohrávali jsme i důležité souboje uprostřed pole a byla opravdu klika, že to lochkovští střelci nevyužili. V jednom případě vytáhl gólman Marek Grůša míč na břevno, v další šanci hostující Honza Goll přestřelil.

Na druhé straně jsme měli jen pokusy mimo bránu, například Nadeem Meghji nebo Saša Ivantsov, nepříliš prudkou a umístěnou hlavičku Honzy Halgaše v pohodě kryl brankář Lochkova.

Teprve po změně stran se obraz hry změnil. Do hry nastoupil David Čech, který byl celý podzim a kus jara zraněn a do zápasového rytmu naskočil až před dvěma týdny. Byl ale rozdílovým hráčem, který rozhýbal naši hru a tlačil své spoluhráče do šancí. A bezvadně si rozuměl s matadorem Pavlem Haškem.

V 53. minutě si tito dva hráči zakombinovali ve středu hřiště a vyslali do volného prostoru Nadeema Meghjiho. Toho těsně před vápnem zkosil obránce soupeře a může mluvit o štěstí, že vyfasoval jen žlutou, nikoli červenou kartu.

Míč si postavil Pavel Hašek a krásně zakroutil míč do branky. Špatně stojící brankář hostí se jen ohlédl, jiný pohyb však neudělal (viz první foto).

Budiž ale řečeno, že už ve 47. minutě jsme přežili velkou příležitost Lochkova. Po chybě stoperů se ke střele na hranici velkého vápna dostal soupeřův útočník, ale Marek Grůša ho instinktivně vychytal. Důležitý zákrok!

Saša Ivantsov se snaží prosadit před lochkovskou brankou. Nepodařilo se mu to ani tentokrát, ani v dalších třech stoprocentních šancích

Za stavu 1:0 při nás také stála bohyně Štěstěna. Při další chybě stoperů, kteří v této fázi hráli zbytečně nervózně a ztráceli míče, trefili hosté tyč.

Naopak v 64. minutě se důrazem ve vápně prosadil David Čech, obešel i brankáře a z úhlu překonal i bránícího hráče. Byl to druhý vítězný gól Davida v jednom dni. Už dopoledne pomohl k vítězství A-týmu.

Konečně se ale našemu týmu začalo dařit a Lochkovští se dostali na naši polovinu jen zřídka. Bohužel jsme vítězství v těchto chvílích převahy a herní pohody nenavýšili.

Zvlášť to byla škoda při šancích Saši Ivantsova. Nejprve udělal kličku i brankáři, ale z úhlu se nedokázal zamířit do prázdné branky. Poté v samostatném úniku nastřelil gólmanovu nohu a při dalším předložení přihrávky jak na stříbrném podnose od Pavla Haška zhruba ze 12 metrů netrefil branku.

Hosté ještě jednou nastřelili tyč, ale s přibývajícím časem jako by rezignovali. Zůstávají tak na posledním místě s devíti body, my máme o šest bodů víc. Až do 6. místa je ale tabulka velmi vyrovnaná a týmy dělí vždy jeden bod.

Další sobotu jedeme do Cholupic.

Sestava: Marek Grůša - Honza Halgaš, Oscar French, Matěj Císařovský, Michal Doubek (60. Daniel Čech) - Saša Ivantsov, Seun Fasanya (46. David Čech), Boris Mba Ndong, Nadeem Meghji, Pavel Hašek - Vojta Doubek (80. Andrej Shalak)
    Branky: Pavel Hašek, David Čech