• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  16. kolo - 28. 4. 2024
  Historická prohra v Točné

  TJ Točná - Sokol Lipence B 2:0 (1:0)


  Nejpilnějším hlavičkářem byl Honza Halgaš, třikrát mu ale jeho pokus brankář chytil, dvakrát mířil kapitán týmu vedle

  Jednou jsi nahoře, jako minulý týden po vítězství nad Modřany, jednou jsi dole. A to tak, že fakt hodně dole, protože Točná nás v novodobé historii porazila poprvé.

  Přitom první čtvrthodinu jsme byli téměř pořád na polovině domácích. Zdálo se, že je otázkou času, kdy dáme první gól. Honza Halgaš chodil na hlavičky, jednou střílel nad, jednou ho gólman vychytal. Michal Doubek pak díky svému důrazu obral o míč obránce, vyhnul se i druhému a sám před brankářem se mohl zeptat, kam to chce. Volil ale ránu a gólmana nastřelil do nohou.

  Jen necelé dvě minuty poté jindy naprosto spolehlivý Oscar French na hrbolatém terénu minul míč, domácí útočník se najednou ocitl sám před brankářem Markem Grůšou a se štěstím ho trefil mezi nohy.

  Ještě do poločasu se sám před brankáře dostal Daniel Čech, ale také ho trefil. Dostal se ještě k odraženému míči a hodně z úhlu podél gólmana střílel na branku. Míč se však kutálel podél brankové lajny místo za ní...

  Ani další rohy a trestňáky kopané do vápna Točné nebyly úspěšné.


  Michal Doubek v souboji s gólmanem, opět byl úspěšnější strážce svatyně

  Na druhé straně měl soupeř jednu tutovku, když po rohu si osamoceně nabíhal na centr domácí záložník. Z malého vápna však vysoko přestřelil.

  Ve druhé půli byla územní převaha našeho týmu ještě výraznější, ale opět bohužel jen po vápno. Honza Halgaš opět dvakrát hlavičkoval do dosahu gólmana, jednou těsně vedle.

  Největší šanci měl Saša Ivantsov, který se hezky uvolnil na vápně, šel sám na brankáře, naznačil střelu, položil si gólmana na zem a už už se zdálo, že zasune do prázdné branky. Jenže brankář se vymrštil balón směřující do sítě chytil. Další fatální šance. Kdybychom vyrovnali, byli jsme schopni zápas ještě otočit.

  Ale nestalo se. Naopak na hřiště vlezl 46letý Hassen Madiouni a po čtyřech minutách se nejlépe zorientoval v našem vápně po rohu a z otočky levačkou umístil míč přesně k tyči. Marek Grůša se natahoval marně. Dvě střely mezi tři tyče a dva góly. Lekce z produktivity.


  Domácí záložník měl po rohu velkou šanci skórovat...


  ...branku Marka Grůši však vysoko přestřelil

  Naopak náš tým hrál totálně neefektivně jako Slavia, měl snad 15 střel, z toho minimálně polovinu na branku. Ale ani jednou neskončil míč za zády výborně chytajícího Václava Heřmánka.

  Bohužel béčko na nějakou dobu ztratilo mladého beka Tomáše Bernklaua. Ten si v souboji s domácím útočníkem pohmoždil koleno. Odvezla ho rychlá záchranná služba, naštěstí Tomáš večer hlásil po návratu z nemocnice, že kolen jen "jen" silně pohmožděné, ale vazy i meniskus to vydržely. Naštěstí!

  Příští sobotu hostíme Lochkov. Bude to skutečně boj o všechno. Lépe řečeno o druhou třídu.

  Sestava: Marek Grůša - Tomáš Bernklau (63. Tonda Kremlík), Oscar French, Matěj Císařovský, Honza Halgaš (71. Andrej Shalak) - Vojta Doubek, Seuna Fasanya (75. Matěj Palek), Daniel Čech, Michal Doubek - Dennis Slaman
  (jkl)