A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

12. kolo - 29. 3. 2024
    Oslabené béčko odstartovalo do jara porážkou

SK Zbraslav B - Sokol Lipence B 3:1 (0:0)

Aktivní Venca Jankovský se snaží přes obránce střílet na zbraslavskou branku. Tentokrát z toho gól nebyl

Velikonoce jsou metla fotbalu. Spousta hráčů využívá volných dní k výletům s rodinami a ani u nás nebylo tomu jinak. Když k tomu přidáme zranění a nemoci a práci, museli obout kopačky i hráči, kteří dres oblékli před dlouhými měsíci nebo hrají už víceméně jen za starou gardu.

Nicméně i tato oslabená sestava podala statečný výkon. Zvlášť v první půli, kdy hrála proti větru a domácí měli převahu. Karol Lasocki v brance musel předvést několik výborných zákroků, z brankové čáry vykopával míč Honza "Tyčka" Týč, který naposledy nastoupil před rokem a půl.

Hlavička domácího útočníka směřovala nad naši branku

Bohužel po přestávce vítr takřka ustal, takže jsme přišli o podporu v zádech. A Zbraslav navíc dala dva rychlé góly. Nejprve se čtyři minuty po přestávce domácí dostali zdarma k míči po autu, který měl být v náš prospěch. Ale naši hráči zaváhali a místo aby hráli, chvíli se hádali s rozhodčími. Zbraslaváci toho využili a zaútočili do rozhozené obrany. Záložník zasekl před Matějem Císařovským a poslal parádní centr před branku. Tam se ocitl zcela sám 53letý matador Láďa Kovacs a s přehledem umístil míč k tyči.

O tři minuty později stejný hráč využil špatného postavení naší obrany, dostal se za ni a sám proti brankáři naservíroval míč k druhé tyči.

Míč z čáry vykopává Honza "Tyčka" Týč

To byly rozhodující okamžiky zápasu. Naši hráči pak byli jako polití studenou vodou a nikdo z nich nevyburcoval své kolegy k ofenzívě. "Dneska jsem ty vaše kluky nepoznával," řekl po zápase rozhodčí Miroslav Kotek. "Vždycky chtějí hrát, ale tentokrát jim to moc nešlo," dodal při uzavírání zápisu.

Za čtvrt hodiny přidali domácí třetí gól a bylo prakticky po zápase. Naši hráči se pak přece jen zmohli aspoň na čestný gól, a to po velmi pěkné akci. Faith Adubofour na půlce obehrál dva protihráče, všiml si na pravé straně nabíhajícího Andreje Shalaka a poslal mu načasovaný pas. Andrej udělal pár rychlých kroků a nacentroval před branku. Tam se dostal k míči Venca Jankovský a přehodil vyběhnuvšího gólmana soupeře.

Ostudu jsme neudělali, ale body také nezískali. Situace v tabulce je velmi vážná.

Kapitán Martin Halgaš se na standardní situace vytahoval ze stopera do útoku, ale ani to k dalšímu gólu nevedlo

Sestava: Karol Lasocki - Petr Stauch, Martin Halgaš, Karel Vladyka (46. Matěj Palek, 71. Braňo Cmiel), Matěj Císařovský - Saša Ivantsov, Faith Adubofour, Honza Týč, Zbyněk Zacha, Laurin Chambo (28. Andrej Shalak) - Venca Jankovský
    Branka: Jankovský