• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  20. kolo - 13. 5. 2023
  Slivenec v úzkých, mělo to být dvakrát tolik

  Sokol Lipence B - AFK Slivenec B 2:0 (2:0)


  Dennis Slaman napodruhé proměňuje penaltu a dává na 2:0

  Béčko navázalo na dobrý výkon z Nebušic a s přehledem porazilo Slivenec, který tentokrát neměl posily z A-týmu. Jen mělo svůj náskok zvýraznit a proměnit vyložené šance, protože ve druhém poločase se hosté dostali také do nadějných příležitostí, ale selhali střelecky.

  První gól padl po rychle vhozeném autu, Daniel Čech, Dennis Slaman a David Čech si rychle vyměnili míč, posledně jmenovaný se pak prosmýkl obranou až před brankáře a tam si počkal co udělá a míč dal na opačnou stranu.

  David Čech měl prsty i ve druhé brance. Dobře jsme pressovali, Slivenec zahrál vysoký balón zpět brankáři, ale ten nemohl hrát rukama, takže si míč nemohl stáhnout. David ho atakoval a slivenecký obránce ho ve vzduchu nedovoleně odstrčil, takže David spadl na záda.

  Nařízené penalty se ujal Dennis Slaman, ale zahrál ji bídně, přímo doprostřed. Dokonce i při dorážce zahrál míč zpět k brankáři. Jenže v tu chvíli zaúřadoval asistent rozhodčího, který zblízka exekuci pokutového kopu kontroloval. Upozornil hlavního sudího, že brankář nebyl v době kopu oběma nohama na brankové čáře. Penalta se opakovala a napodruhé už Dennis bezpečně proměnil.  Hosté měli v prvním poločase jen jednu střelu na branku a s tou si poradil Michal Doubek, který se při neúčasti Davide Ricciardiho postavil premiérově do branky. A hned udržel čisté konto!


  Na hlavičku si nabíhají Matěj Císařovský (2) a Martin Halgaš (5), ale gól z toho nebyl  Boris Mba Ndong, který v minulém utkání ukázkově vymetl pavičnu z rohu nebušické branky, si chtěl své střelecké představení zopakovat, ale tentokrát mířil jen do rukou brankáře Slivence.

  Ve druhém poločase jsme měli výhodu dvou trestňáků a zkusili to další dva exekutoři. Matěj Císařovský však mířil nad branku a Daniel Čech napodobil Borise: také pálil jen do koše gólmana soupeře.  Skvělou příležitost k navýšení náskoku měl Matěj Císařovský, který si krásně naběhl na centr Dennis Slamana, ale hlavou těsně přestřelil. V podobné situaci pálil hlavou docela přesně Dennis, brankář stačil zareagovat, vyrazil míč na tyč a ten se mu ochotně vrátil do rukavic.

  Slivenecký gólman měl vůbec dobře postavené tyče. Když ho po špatném vyběhnutí Boris přehodl snad ze 40 metrů, balón se zase odrazil do tyče a poslušně se vrátil do brankářových rukavic. Jako by v nich měl magnet.

  Gólman se zaskvěl i v dalších dvou šancích Dennise a Seuna Fasanyi. Vykral také úhel zblízka střílejícího Daniela Čecha, takže ten mířil jen do boční sítě. Ale jen z tohot stručného přehledu je vidět, že náš náskok měl být vyšší. Kdyby to bylo o pět gólů, nikdo by se nemusel divit.

  Slivenec měl šance až v závěru, kdy jsme trochu prostřídali a dali prostor borcům z lavičky. Hostující střelci však měli vychýlená miřidla a dvakrát ve slibné šanci netrefili branku.

  Celkově to bylo pěkné utkání bez velkých hádek. Třiasedmdesátiletý trenér soupeře Stanislav Jecha sportovně uznal, že náš tým byl lepší a poděkoval za slušně vedený zápas.

  Sestava: Michal Doubek - Richard Mareš (66. Andrej Shalak), Martin Halgaš, Oscar French, Matěj Císařovský - Paul Ginnane (66. Tomáš Bernklau) - Daniel Čech (89. Honza Halgaš), Boris Mba Ndong, Faith Adubofour, David Čech (46. Seun Fasanya) - Dennis Slaman (73. Branislav Cmiel)
  Branky: David Čech, Dennis Slaman (pen.)
  (jkl)